Росіяни мають негайно залишити територію Запорізької АЕС  — G7

Представники рф мають залишити територію ЗАЕС негайно і без додаткових умов, а навколо станції повинна з’явитися 10-кілометрова демілітаризована зона.

Про йдеться у спільній заяві групи з нерозповсюдження ядерної зброї країн Великої сімки (G7), повідомляє Головне управління розвідки.

В заяві засуджено дії росії на ядерних об'єктах України та ядерний шантаж, якому піддається Україна та увесь світ.

«Будь-які спроби рф відключити станцію від української енергосистеми — неприйнятні. Сама Запорізька АЕС не має використовуватися для воєнних дій чи зберігання військових матеріалів. російська федерація має негайно вивести свої війська за межі міжнародно визнаних кордонів України та поважати територію і суверенітет України», — йдеться у заяві.

Також група G7 висловила занепокоєння серйозною загрозою, стосовно того, що росіяни контролюють український ядерний об’єкт.

«Ці дії значно підвищують ризик ядерної аварії або інциденту і наражають на небезпеку населення України, сусідніх держав і міжнародну спільноту… Запорізька АЕС і електроенергія, що виробляється нею, по праву належать Україні», — зазначила група країн Великої сімки.

Нагадаємо, що 31 серпня місія МАГАТЕ виїхала з Києва до Енергодару. Сьогодні вона має відвідати Запорізьку атомну електростанцію.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росія умисно обстрілює коридори, якими місія МАГАТЕ має дістатися ЗАЕС — Подоляк