СБУ показала нові відео ракетного удару по Кременчуку

На момент ракетного удару в торговельному центру «Амстор» у Кременчуку знаходилось багато відвідувачів. Це підтверджують записи з камер спостереження, які зафіксували момент обстрілу.

СБУ наголошує, що ці відео, а також супутникові знімки до та після атаки підтверджують, що окупанти влучили саме у ТЦ та спростовують вигадки російської пропаганди.

Також спецслужба у своєму відео опублікувала кадри удару другої ракети по будівлі заводу дорожніх машин. В СБУ наголосили, що підприємство виготовляло асфальтозмішувальні установки.

момент удару по заводу у Кременчуці

«Якщо виходити з логіки окупантів, то небезпеку для них становлять полиці супермаркетів і навіть асфальтозмішувальні установки. Армія росії — це збіговисько терористів, які обов’язково отримають покарання за свої злочини. Всі докази наразі ретельно документуються», — заявив голова СБУ Іван Баканов.

За даними спецслужби, запуск ракет «Х-22» по Кременчуку було здійснено з бомбардувальників «Ту-22М3», які злетіли з аеродрому «Шайковка» у Калузькій області рф. Нагадаємо, російське міноборони підтвердило ракетний удар по Кременчуку. Однак там стверджували, ціллю атаки були якісь ангари зі зброєю біля заводу дорожніх машин, і вже їх детонація начебто спричинила пожежу «в розташованому поруч з територією заводу торговому центрі, що не функціонував».

 
СБУ встановила обставини запуску ракет по ТЦ у Кременчуці

СБУ встановила обставини запуску ракет по ТЦ у Кременчуці Служба безпеки України збирає численні докази, які підтверджують, що окупанти свідомо вчинили кривавий воєнний злочин у Кременчуці. Про це заявив Голова Служби безпеки України Іван Баканов. Наявні дані свідчать, що запуск ракет типу «Х-22» здійснено зі стратегічних бомбардувальників «Ту-22М3», які злетіли з військового аеродрому «Шайковка» у Калузькій області. Самі ж ракети випустили у повітряному просторі Курської області рф. На відео, котре зафіксувало момент ракетного удару, чітко видно, що окупанти влучили саме у цивільні об’єкти, зокрема у ТЦ. Про це свідчать кадри з камер спостереження всередині торгового центру та навколо нього – там перебувало багато відвідувачів. Також супутникові знімки дозволять подивитись на Кременчук до та після обстрілу. Більш того – є можливість навіть порівняти кількість автомобілів, які зазвичай знаходились на парковці ТЦ у різний проміжок часу. Тобто будь-які вигадки російської пропаганди спростовуються фактами, які легко перевірити. Що стосується обстрілу Кременчуцького заводу дорожніх машин, то жодних складів із військовою технікою там не було. Насправді підприємство займалось виробництвом асфальтозмішувальних установок. «Якщо виходити з логіки окупантів, то небезпеку для них становлять полиці супермаркетів і навіть асфальтозмішувальні установки. Армія росії – це збіговисько терористів, які обов’язково отримають покарання за свої злочини. Всі докази наразі ретельно документуються», – додав Іван Баканов. Нагадаємо, що СБУ 27 червня розпочала розслідування ракетного обстрілу цивільних об’єктів у Кременчуці. Провадження відкрито за ч.2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). #ЗупинимоОкупантів #stoprussia #СБУ

Posted by Служба безпеки України on Wednesday, June 29, 2022

Цю брехню спростовують не лише відео з великою кількістю відвідувачів у середині ТЦ. Так, за даними податкової служби, 27 червня, у день теракту, загальна виручка 58 касових апаратів в «Амсторі» становила 2,9 млн грн.