СБУ затримала двох колаборанток, які працювали на росіян у Херсоні
СБУ

СБУ затримала двох колаборанток з окупаційного «управління соцполітики рф» у Херсоні.

Одна з жінок намагалася втекти від правосуддя за кордон, однак її затримали біля кордону з Євросоюзом. Фігурантками виявились дві посадовиці: одна з міського управління праці та соціального захисту населення, а інша — регіонального представництва Фонду держмайна.

Вони підтримали загарбників під час захоплення Херсона, за що отримали «призначення» до місцевої окупаційної адміністрації рф. Одна з колаборанток очолила «відділ інформаційної роботи та документообігу», а інша завідувала так званим «відділом нарахувань». Вона погрожувала місцевим жителям скасуванням соцвиплат, якщо вони відмовляться від паспортів рф.

Обом зловмисницям ровідомили про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Їм загрожує до 10 років тюрми. 

Перед цим контррозвідка Служби безпеки затримала ще одну організаторку псевдореферендуму, який загарбники проводили у період окупації правобережної Херсонщини.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У Новій Каховці підірвали колаборанта Володимира Малова (оновлено)