404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Шмигаль вважає, що санкції ЄС проти деяких соратників Януковича вже не мають ваги
УНІАН

Санкції проти деяких чиновників часів президента Віктора Януковича, які запроваджені Європейським союзом, можуть скасувати, підтвердив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Європейський союз має право скасувати впроваджені проти будь-кого санкції в тому випадку, якщо ці заходи принесли користь і зіграли свою роль, сказав Шмигаль в Брюсселі після засідання Ради асоціації Україна-ЄС, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Європа залишається на твердих непорушних позиціях щодо підтримки України, зокрема, і в санкційній політиці. Санкції тривають. Що стосується окремих фізичних осіб, там, де санкції зіграли свою роль щодо цих осіб, кошти або цінності, які були вкрадені — повернуті, звичайно, там санкції можуть завершувати свою дію», — заявив Шмигаль.

При цьому, нагадав прем'єр, це окрема процедура, яка повинна розглядатися в окремому порядку та «діалог про це між Україною та Європейським Союзом триває на абсолютно професійному рівні, і на законодавчому рівні повною мірою».

Шмигаль вважає, що запровадження ЄС нового глобального санкційного режиму за порушення прав людини дозволить розширити санкційні списки Європейського Союзу.

Передісторія

У березні 2014 року Євросоюз запровадив санкції у вигляді заморожування активів до майже двох десятків колишніх українських чиновників, які можуть бути причетні до розкрадання державних коштів.

У березні минулого року ЄС зняв санкції з колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова і ексміністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького.

Під дією санкцій ЄС, запроваджених у 2014 році за незаконне привласнення державних коштів України або за зловживання службовим становищем, залишаються десятеро колишніх українських високопосадовців.

Ними є: Віктор та Олександр Януковичі, Віталій Захарченко, Віктор та Артем Пшонки, Віктор Ратушняк, Сергій Курченко, Дмитро Табачник, Сергій Арбузов та Олександр Клименко. Санкції щодо них продовжені на один рік — до 6 березня 2021 року.

В останні роки Євросоюз почав знімати обмеження з чиновників часів президентства Януковича через недостатні докази проти них від українського слідства.

10 лютого 2021 року ЗМІ повідомили, що Євросоюз може скасувати санкції проти колишнього в.о. прем'єр-міністра Сергія Арбузова, ексміністра доходів і зборів Олександра Клименка, ексміністра освіти Дмитра Табачника і сина Януковича Олександра.

Підозра у держзраді. Янукович сприяв нарощенню в Україні російських військ