Штам «Омікрон» може виявитися агресивнішим ніж «Дельта»-варіант — експерт

Новий штам коронавірусу «Омікрон» може бути заразніший за штам «Дельта».

Про це заявив Адріан Пурен, директор Інституту інфекційних захворювань Південної Африки, передає Reuters.

Відкриття нового варіанту коронавірусу «Омікрон» викликало глобальну тривогу, оскільки країни обмежують поїздки з південної Африки, побоюючись, що він може швидко поширитися навіть серед вакцинованих.

ВООЗ також стверджує, що «Омікрон» несе високий ризик сплеску коронавірусної інфекції.

«Ми думали, що випередить Delta? Це завжди було питанням, принаймні з точки зору передачі... можливо, цей конкретний варіант є тим самим варіантом», — заявив Пурен.

Поширення нового штаму

Якщо «Омікрон» розповсюджуватиметься швидше ніж варіант «Дельта», це може призвести до різкого сплеску інфекції. 

Описи лікарів, які лікували південноафриканських пацієнтів з COVID-19, кажуть, що «Омікрон», схоже, викликає легкі симптоми, включаючи сухий кашель, лихоманку та нічну пітливість.

Пурен сказав, що поки рано говорити, чи «Омікрон» витісняє «Дельта» у Південній Африці, оскільки місцеві вчені виявили лише 87 нових випадків.

Але кількість випадків швидко зростає.

Раніше «Дельта», викликала третю хвилю зараження COVID-19 у Південній Африці, яка на початку липня досягла піку у понад 26 тис. випадків на добу.

Очікується, що «Омікрон» викличе четверту хвилю, коли до кінця тижня кількість заражених за день перевищить 10 тис. осіб.

До слова, у Нідерландах заявили, що новий штам коронавірусу «Омікрон» був у країні ще за тиждень ніж про нього вперше повідомила Південно-африканська республіка.

Зокрема, його виявили у двох тестових зразках, взятих у країні в період з 19 по 23 листопада, тобто до того, як про цей варіант вперше повідомила Південна Африка.

Раніше вважалося, що перші випадки варіанту «Омікрон» у Нідерландах виявили у щонайменше 14 осіб, які 29 листопада прибули до країни двома рейсами з Йоганнесбурга і Кейптауна.

«Омікрон». Що відомо про новий штам коронавірусу та як до нього причетний Сі Цзіньпін