Штучний інтелект може скоротити 26 млн робочих місць у світі за п'ять років
Unsplash

Звіт Всесвітнього економічного форуму (WEF) свідчить, що протягом наступних п'яти років чверть усіх професій зміниться в результаті застосування штучного інтелекту, оцифрування та інших технологій.

Про це повідомляє Bloomberg.

Хоч у звіті й зазначають, що ШІ призведе до «збою на ринку праці», загалом вплив технологій бачать як позитивний. Основними факторами росту зайнятості стануть аналітика даних, технології управління та кібербезпека.

Через появу таких технологій, як ChatGPT, багато ролей, пов'язаних із спілкуванням та координацією, будуть автоматизовані. Близько 75% опитаних аналітиками компаній заявили, що планують запровадити у своїй роботі штучний інтелект. За їхніми прогнозами, це призведе до скорочення 26 млн робочих місць, враховуючи касирів, продавців квитків, бухгалтерів та інших.

У звіті WEF опитані понад 800 компаній, в яких працює 11,3 млн людей в 45 країнах світу. Аналітики також зазначають, що наразі ШІ становить меншу загрозу для перспектив на ринку праці, ніж інші макроекономічні фактори (сповільнення економічного зростання, низька пропозиція та інфляція).

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.