404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Швейцарія ввела фінансові санкції і заборону на в'їзд Лукашенку і 14-ти його поплічникам
worldtravelguide.net

Уряд Швейцарії з 11 грудня ввів санкції проти самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка і 14-ти його поплічників. Він ухвалив це рішення після оголошення про санкції Європейським союзом.

Федеральний уряду Швейцарії повідомляє на своєму сайті: «Федеральна рада Швейцарії 11 грудня запровадила санкції щодо Білорусі. Фінансові санкції і заборона на в'їзд будуть введені відносно 15 осіб, в тому числі президента Олександра Лукашенка. Нові заходи вступають в силу з 18:00 11 грудня».

В число осіб, які підпадають під санкції, входять Лукашенко, його син і радник з питань національної безпеки Віктор Лукашенко, глава Адміністрації президента Ігор Сергієнко, голова КДБ Іван Тертель, прессекретар Лукашенка Наталія Ейсмонт і ще 10 осіб.

Уряд відзначає, що ці 15 людей можуть бути відповідальними «за акти насильства і арешти, скоєні після президентських виборів в республіці».

«Швейцарія глибоко стурбована напругою і закликає до діалогу між урядом Білорусі та громадянським суспільством. Вона закликає Білорусь поважати свої міжнародні зобов’язання з прав людини. Сюди входять повага до свободи вираження поглядів, зібрань та об’єднань, звільнення всіх осіб, які були самовільно затримані, та розслідування заяв про катування або жорстоке поводження з боку сил безпеки», — заявили в уряді країни.

Так Швейцарія підтримала рішення, яке було прийнято Європейським Союзом 6 листопада. Рада ЄС своїм рішенням додала до списку санкцій 15 представників білоруської влади, в тому числі Лукашенка.

Зазначається, що уряд Швейцарії також вирішив змінити постанову, включивши ембарго на поставки до РБ озброєння та товарів, які можуть бути використані для внутрішніх репресій в Білорусі. ЄС запровадив подібне ембарго в 2011 році і цього року продовжив його.

Засудження громадянки Швейцарії

7 грудня суд у Мінську засудив громадянку Швейцарії Наталю Херші на 2,5 роки колонії загального режиму. Це перший з початку протестів в Білорусі випадок, коли осудили жінку. Білоруска 12 років живе у Швейцарії. Вона на жіночому марші 19 вересня зірвала балаклаву з ОМОНівця, після чого не неї завели кримінальну справу, повідомляє TUT.by.

Суддя задовольнив позов співробітника ОМОНу і постановив також виплатити йому 1000 білоруських рублів компенсації (близько 11 тис. грн). Суддя визнав Херші винною в «опорі співробітнику органів внутрішніх справ» і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 2,5 року в колонії загального режиму.

Передісторія

Країни Балтії розширили санкційний список громадян Білорусі, причетних до фальсифікації виборів та придушення мирних протестів.

Євросоюз 2 жовтня погодив санкції проти Білорусі. У відповідь на це Білорусь запровадила «контрсанкції» проти ЄС.

6 листопада Євросоюз ввів другий пакет санкцій, зокрема проти Лукашенка і 14 високопоставлених чиновників країни, включаючи голову КДБ Івана Тертеля і голову Конституційного суду Петра Миклашевича.

Україна і шість країн-партнерів Європейського Союзу 20 листопада приєдналися до санкцій ЄС, ввівши санкції проти РБ через фальсифікацію виборів і порушення прав людини.

ЄC продовжив економічні санкції проти Росії через Крим