Бойовики руху «Талібан» застосували сльозогінний газ і попереджувальні постріли проти десятків жінок, які брали участь в акції протесту за рівні права.
Про це повідомило TOLO News.
Афганські жінки організували мітинг у Кабулі та Гераті після того, як таліби заявили, що вони не можуть працювати на високопоставлених посадах в майбутньому уряді. Цього і домагалися протестувальники.
Також вони вимагали, аби жінкам дозволили ходити до шкіл та університетів. Деякі з учасниць розповіли, що не мали такої можливості ще 20 років тому, коли таліби захопили країну.
Загалом жіноча акція тривала вже другий день і проходила переважно мирно. Однак, коли жінки рушили до президентського палацу, то дорогу їм перегородили кілька десятків талібів. Вони стріляли в повітря й застосували сльозогінний газ проти учасниць акції.
Video: A number of women rights activists and reporters protested for a second day in Kabul on Saturday, and said the protest turned violent as Taliban forces did not allow the protesters to march toward the Presidential Palace. #TOLOnews pic.twitter.com/X2HJpeALvA
— TOLOnews (@TOLOnews) September 4, 2021
Також кілька жінок заявили про побиття. У мержі виклали відео, на якому видно, що у однієї з жінок йде кров із рани на голові.
Narges Sadat, was beaten by the Taliban during a demonstration in Kabul today.#Afghanishtan #AfghanWomen #Taliban #HumanRights #women #WomensRights #EU pic.twitter.com/8x2880rnSe
— Saber perzad (@saberperzad) September 4, 2021
17 серпня «Талібан» закликав жінок приєднатися до уряду, ймовірно, намагаючись завоювати довіру населення.
Однак, за словами талібів, «Ісламський емірат не хоче, щоб жінки ставали жертвами. Вони мають входити в уряд за законами шаріату».
Ніхто не уточнив, що конкретно мають на увазі під «шаріатом».
Заяви талібів про жінок сприйняли з деяким скептицизмом, адже в часи правління руху в 90-х правила для них були дуже жорстокими.
Між 1996 та 2001 роками таліби практикували версію шаріату, яка передбачала забиття жінок камінням за подружню зраду і заборону дівчатам відвідувати школу після 12 років.
Тим часом місцеві біженці розповідають журналістам, що бойовики змушують передавати їм незаміжніх жінок, щоб вони примусово ставали «дружинами» бійців руху.
Також про неоднозначне ставлення заявила репортер CNN. За її словами, таліби сказали журналістці «постояти збоку», коли вона займалася своєю роботою, аргументуючи це тим, що «вона жінка».