SpaceX обмежила використання Україною інтернету Starlink для управління дронами

Компанія Ілона Маска SpaceX обмежила для українських військових можливість використовувати супутниковий інтернет Starlink для керування дронами в зоні бойових дій.

Про це повідомила Гвин Шотвелл, президентка SpaceX, пише Reuters.

За її словами, супутниковий інтернет Starlink від SpaceX «ніколи не був призначений для використання у вигляді зброї».

«Однак українці використали це в такий спосіб, що було ненавмисно і не було частиною жодної угоди», — сказала Шотвелл.

Спілкуючись пізніше з журналістами, президентка SpaceX зазначила про повідомлення, що українські військові використовували Starlink для керування безпілотниками.

«Є речі, які ми можемо зробити, щоб обмежити їхню здатність робити це. Є речі, які ми можемо зробити, і ми зробили», — заявила вона.

Станом на січень, за даними Мінцифри, в Україні працюють близько 30 тис. Starlink. У міністерстві заявляють, що під час повномасштабної війни Україна стала однією з країн із найбільшою кількістю цих станцій.

Станціями супутникового інтернету обладнали критично важливі об'єкти, серед яких лікарні. Однак термінали Starlink також надають бездротовий інтернет українським військовим у місцях, де він недоступний. Завдяки цьому Сили оборони можуть завдавати точні удари по російських військах та керувати безпілотниками.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Рада скасувала ПДВ і мита на ввезення дронів, тепловізорів і рацій