Спортсменам з Білорусі заборонили виїзд на змагання за кордон. Це стверджує атлет, що втік до Німеччини
Getty Images

Білоруським спортсменам заборонили виїжджати на змагання за кордон.

Це витікає зі скріншотів переписки, яку оприлюднив в Instagram Андрій Кравченко — десятиборець з Білорусі, який через переслідування влади Лукашенка втік до Німеччини.

Особа, ім’я якої затерто, у загальному чаті повідомляє білоруських спортсменів, що «від сьогодні припинені усі виїзди за кордон на змагання».

Уточнюється, що заборона стосується представників усіх видів спорту. Їм нібито не можна їхати на змагання навіть за власний кошт.

На запитання про причини відповідь була такою: «Воєнна таємниця... Міністр не має звітувати про причину».

В коментарях Кравченко дякує своїм джерелам за інформацію.

«Як ми бачимо «хата з краю» вже не працює! Залишилося тільки поводок з нашийником повісити і рот пластиром заклеїти! Спортсмени, які терпіли заради спорту, змагань, тепер за ваше мовчання доведеться розплачуватися. Можливо наступним кроком буде нашийник з GPS», — пише Кравченко.

Офіційних заяв з цього приводу від Міністерства спорту Білорусі ще не було.

Хто такий Андрій Кравченко

Андрію Кравченку 35 років. Він легкоатлет-багатоборець. На Олімпіаді-2008 у Пекіні виборов «срібло» у десятиборстві. Також в його доробку — два «срібла» чемпіонатів світу з семиборства, «золото» й «бронза» чемпіонатів Європи з десятиборства.

Кравченко 15 років відслужив у білоруському КДБ, звільнився у званні майора. У листопаді 2020 року брав участь у протестах в Білорусі. Його затримали та арештували на 10 діб. Після цього спортсмен дав інтерв’ю, в якому розповів про тортури і знущання з боку силовиків. Влітку 2021 року він разом з дружиною, легкоатлеткою Яною Максимовою, та донькою вирішив залишитися жити в Німеччині.

Скандал з білорускою Христиною Тімановською

На Олімпіаді у Токіо влітку 2021 року стався скандал навколо білоруської легкоатлетки Христини Тімановської.

Вона мала виступити на Олімпіаді на дистанціях 100 і 200 м. Однак через відсутність необхідної кількості допінг-проб від участі в естафеті 4х400 м відсторонили двох білоруських легкоатлеток.

Керівництво збірної Білорусі вирішило залучити до естафети Тімановську. Дівчина розкритикувала це рішення у соцмережах. Спортсменку спробували примусово повернути в Мінськ. Її відвезли в аеропорт і планували посадити на літак. Тімановська звернулася з проханням про захист до поліції Токіо. Вона висловила побоювання, що у Білорусі її можуть посадити до в’язниці. Зрештою їй допомогли перебратися до Польщі, де їй пообіцяли захист та притулок. Туди ж через Київ з Мінська відправився її чоловік.

Тімановська продає свою срібну медаль на підтримку репресованих білоруських спортсменів