США та Європа не відключатимуть Росію від SWIFT у разі нападу на Україну — ЗМІ
Getty Images

У США та Європі завершують роботу над великим пакетом санкцій на випадок нападу РФ на Україну, але відключення від системи SWIFT серед них немає.

Як пише Reuters, обмеження націлені на великі російські банки. Також розглядають контроль за експортом компонентів, які виробляє Росія для технологічного та збройного секторів. 

Один із чиновників зі США заявив, що у список банків, яким загрожують санкції, можуть увійти «ВТБ» та «Сбербанк».

Джерела, ознайомлені з обговоренням санкцій, також говорять про обмеження проти російських олігархів.

Однак Росію не планують відключати від системи SWIFT, оскільки проти цього виступили європейські країни. Кредитори занепокоєні, що у разі блокування РФ їм не виплатять багатомільярдні борги.

«Мета полягає в тому, щоб розробити санкції, які б дійсно вдарили по росіянах, при цьому враховуючи збитки для тих, хто їх запроваджує, і визнаючи, що санкції сильно вдарять по Європі», — сказало джерело.

У США заявляють, що цього тижня вдалося досягнути значного прогресу в питанні санкцій.

Що таке SWIFT

SWIFT, або Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications, — це механізм здійснення платежів між банками та їх клієнтами.

Кооперативне товариство об'єднує понад 9 тис. банків та інших фінансових організацій з майже двохсот країн світу.

По суті, майданчик SWIFT — це своєрідний світовий ярмарок з вибору ключової світової валюти як засобу платежу.

Раніше Chas News писав, що з 11 лютого у платіжній системі WebMoney стали недоступними всі операції з гаманцями у російських рублях.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Порожня загроза. Чому відключення РФ від SWIFT не вигідне ні США, ні ЄС