Степанов переговорив із Serum Institute, аби збільшити першу партію вакцин NovaVax із 2 до 4 млн доз
Pharmaceutical Technology

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я, зустрівся із Сайрусом Пунавалою — власником Serum Institute, найбільшого виробника вакцин у світі. Інституція виробляє щеплення проти COVID-19 NovaVax та AstraZeneca/CoviShield.

Як повідомляє МОЗ у Telegram, посадовці обговорили збільшення обсягів постачання вакцини NovaVax та першої її партії. Вона має надійти в Україну до кінця літа.

Вже в липні-серпні ми очікуємо на перші поставки вакцини NovaVax із законтрактованих нами 10 млн. Обговорили з паном Пунавалою можливість збільшення обсягів постачання NovaVax з 10 до 15 млн вже цього року. А також збільшення обсягів першої партії вакцин з 2 до 4 млн доз

Степанов сказав, що говорив і про зняття заборони індійського уряду на експорт іншої вакцини AstraZeneca/CoviShield. Адже півтора мільйона доз препарату Україна мала отримати ще до 31 березня згідно з контрактом.

«У заручниках ситуації, коли вакцини проплачені, але вивезти їх не можна, перебувають й інші країни, зокрема Великобританія. Ми робимо все можливе, щоб розблокувати постачання вакцин. Я написав низку листів до індійського уряду. Також прем’єр-міністр Денис Шмигаль декілька разів звертався до свого індійського колеги з проханням дати дозвіл на експорт вакцин», — зазначив очільник МОЗ.

Тим часом вчені повідомили про ефективність вакцини американської компанії Novavax проти «південноафриканського» штаму COVID-19. Вона становить 51% серед ВІЛ-негативних людей. Результати фази IIa/b клінічних досліджень в ПАР опублікували 6 травня в журналі NEJM.

Як ми писали раніше, вакцина Novavax на 96% ефективна проти першого штаму COVID-19, заявляє виробник.

Україна отримає додатково 5 млн доз вакцини NovaVax, обіцяє Степанов із Індії