404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Стоп дезінформації. МОЗ купує ПЛР-тести у 12 країн та України, але не в Росії
UniverPl

Міністерство охорони здоров'я не купувало в Росії тести для  діагностики коронавірусу SARS CoV 2 методом полімеразної реакції. Про це сказав голова МОЗ Максим Степанов на брифінгу.

Він назвав фейком інформацію, що 90% ПЛР-тестів, які використовуються в Україні, є російськими.

Чиновник розповів: «Я наведу цифри про тести, які закуповуються чи закуповувалися МОЗ по країнах виробників. Це КНР, США, Корея, Польща, Німеччина, Велика Британія, Франція, Австрія, Канада, Чехія, Туреччина, Сингапур. Як ви бачите, Російської Федерації тут немає».

Більшість ПЛР-тестів уряд закуповує за державні кошти в українського виробника «Українські генетичні технології». Приватні лабораторії купляють у нього теж.

Три юридичних особи, які зареєстровані в Російській Федерації та здійснюють свою діяльність через українських постачальників, складають менше, ніж 0,6%. Це використовується виключно в приватних лабораторіях. Держава точно не закуповувала, не закуповує і закуповувати не планує (з Росії)

Держлікслужба повідомляє, що в реєстрі юросіб, відповідальних за ввезення медвиробів для діагностики COVID-19 методом ПЛР, нині перебуває 66 медичних позицій. Із них Китай — 15, Україна — 12, США — сім, Корея — п’ять, Італія — п’ять. Із РФ зареєстровані три медичних вироби.

«Фейк», на який відповідає Степанов – це допис на Facebook голови Національної медичної палати України, директора ДП «Український науковий центр «Інститут вакцинології та імунобіопрепаратів» Сергія Кравченка.

8 січня він написав: «В Україні під час діагностики коронавірусної хвороби COVID-19 у 90% випадків використовуються тест-системи ПЛР російського виробництва. Навіть ПЛР тест-системи Харківської компанії «Астравір» виробляються на основі російських компонентів». Далі він пише про політиків, які «брешуть українському народу».

Як ми писали раніше,  Степанов заявив, що в Україні хочуть робити не менше 1 мільйона тестів на коронавірус щомісяця. На брифінгу 12 грудня міністр підкреслив, що тестування буде безкоштовним.

Українські вчені представили комбінований ПЛР-тест для виявлення COVID-19 та грипу