Суд збільшив розмір застави Коломойському майже у вісім разів
Любомира Ремажевська, Ґрати

Ввечері 15 вересня Шевченківський райсуд Києва переобрав запобіжний захід бізнесмену Ігорю Коломойському, який отримав нову підозру за трьома статтями. У результаті розмір застави збільшили з 509 млн грн до 3 млрд 891 млн грн.

Про це повідомляє Суспільне.

Прокурор зазначив, що Коломойський вийшов з громадянства України і нині є громадянином Ізраїлю, а тому існує ризик переховування за кордоном, перешкоджання слідству та вплив на свідків. Він просив збільшити розмір застав до 5 млрд 877 млн грн.

Адвокат натомість заявив, що обвинувачення не обґрунтоване, бо не встановлено жодних осіб, які були в злочинній групі, окрім Коломойського. Крім того, ні ПриватБанк, ні інші вкладники не заявляли за ці роки про злочин. Він також зазначив, що НБУ після втрат у розмірі 5 млрд мав би провести перевірки і аудити, але їх не проводили.

Сторона захисту стверджувала, що ПриватБанк у той період про який йде мова, був не державним, а приватним, тому збитки могли бути завдані тільки акціонерам банку — Боголюбову або Коломойському.

Адвокат також заявив, що розмір застави необґрунтований, бо прокурор БЕБ не навів жодних доказів, що Коломойський має змогу заплатити таку суму. Він назвав необґрунтованими і ризики, оскільки Коломойський вже перебуває під вартою і тому не може втекти, перешкоджати чи якось впливати на свідків.

Нагадаємо, 15 вересня Коломойський отримав нову підозру за трьома статтями. За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський він незаконно заволодів 5,8 млрд грн. Для цього він нібито створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.