Судді КСУ знали про конфлікт інтересів, коли скасовували антикорупційну реформу
УНІАН

Одразу 13 із 15 суддів Конституційного суду, серед яких голова КСУ Олександр Тупицький та доповідач Ігор Сліденко, перед голосуванням за визнання неконституційною частини антикорупційного законодавства писали заяви про самовідвід.

Про це повідомляють журналісти «Радіо Свобода» та «UA: Перший» у програмі «Схеми» у розслідуванні «КСУ: Хроніки свавілля».

Журналісти зазначають, що судді писали заяви, бо мали сумнів щодо власної неупередженості та об’єктивності через ймовірний конфлікт інтересів. Але самі ж проголосували за відмову у задоволенні цих заяв.

У цих заявах судді пояснювали, що можуть мати конфлікт інтересів через те, що перебувають у полі зору НАЗК або НАБУ. Вони наголошували, що «окремі положення цього законодавства є предметом конституційного контролю у вказаній справі».

Такі заяви, як встановили журналісти, на розгляд Великої палати КСУ направили голова КСУ Олександр Тупицький, суддя-доповідач Ігор Сліденко, а також судді Віктор Городовенко, Ірина Завгородня, Олександр Касмінін, Віктор Колісник, Віктор Кривенко, Василь Лемак, Олександр Литвинов, Володимир Мойсик, Олег Первомайський, Сергій Сас та Петро Філюк.

Крім того, у справі про скасування частини антикорупційної реформи, як виявили «Схеми», не дотрималися однієї з формальних процедур. КСУ ухвалив рішення, не дочекавшись відповідей з експертними висновками від усіх наукових закладів, до яких звернувся.

Суддя-доповідач Ігор Сліденко, відповідно до закону, надіслав листи, серед інших, до чотирьох наукових установ, зокрема Національного університету «Києво-Могилянська академія», але відповіді звідти не отримав. В університеті на запит журналістів заперечили, що отримували звернення від Конституційного суду в цій справі.

Передісторія

27 жовтня за поданням 48 нардепів КСУ визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства.

Рішення КСУ означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Як ми писали раніше, НАЗК направило до суду два адмінпротоколи стосовно очільника КСУ Тупицького. Суддя разом із КСУ скасував покарання за невнесення в декларації майна. Так він приховав землю в Криму.

«Крок за кроком позбудемося». Зеленський обіцяє, що КСУ запрацює після звільнення Тупицького