Міністерка економіки Юлія Свириденко заявила про суттєвий прогрес у роботі над угодою про корисні копалини між Україною та США.
Про це вона повідомила у Facebook.
Свириденко зазначила, що технічні команди дуже ґрунтовно попрацювали разом над угодою — є «суттєвий прогрес, юристи зробили правильні акценти у драфті угоди».
Вона додала, що українська сторона домовилася з американською зафіксувати ці позитивні зміни у відповідному меморандумі про наміри. Найближчим часом формалізацію угоди мають завершити.
Команди ще працюватимуть над конкретними пунктами в угоді, пише Свириденко.
Угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді України, надаватиме можливість інвестицій й розвитку в Україні, а також забезпечить умови для відчутного економічного зростання й України, і Сполучених Штатів.
Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський заявив, що США виступили з пропозицією підписати нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів. За словами президента, йому невідомі поки деталі цієї нової угоди, але зазначив: згадок про передання американцям контролю над АЕС там немає.
Також нещодавно Зеленський казав, що умови в угоді про корисні копалини постійно змінюються.
Зеленський зауважив, що спершу юристи працювали «над однією угодою, потім над іншою, а зрештою домовилися про рамкову».
9 квітня Кабмін виділив 113 млн грн із резервного фонду держбюджету на консультаційні послуги для підготовки проєкту угоди про співпрацю зі США у сфері копалин.
З виділеної суми Мінекономіки отримає 59 млн грн, а Мінʼюст — 54 млн грн. Обидва міністерства до 15 квітня мають залучити фахових консультантів — експертів, які мають досвід співпраці з українським урядом у сфері державного боргу, зовнішніх запозичень, а також юристів із міжнародних юрфірм для допомоги в підготовці переговорів щодо укладення угоди.
16 квітня США пом’якшили вимоги до України стосовно повернення грошової допомоги у межах угоди про надра.
Після раунду переговорів у Вашингтоні Адміністрація президента Дональда Трампа зменшила оцінку обсягу допомоги, наданої Києву з початку повномасштабного вторгнення рф, з $300 млрд до приблизно $100 млрд. Сама Україна говорила про понад $90 млрд.
Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна загалом отримала від США допомоги на $100 млрд.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.