«Темно-червона» зона. Євросоюз впровадив новий колір для карантинних зонувань через пандемію COVID-19
Getty Images

Рада Європи оновила карантинне зонування у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 і впровадила «темно-червону» зону.

Про це повідомляє пресслужба Ради Європи.

Нова зона додалася до вже існуючих «зеленої», «помаранчевої», «червоної» і «сірої».

«Темно-червоним» кольором позначатимуть ті регіони, де циркуляція COVID-19 знаходиться на дуже високих рівнях, в тому числі через мутації. Також новим кольором відмітять області, де показник захворюваності за 14 днів становить 500 або більше на 100 тисяч населення.

«Держави-члени не повинні заохочувати всі другорядні поїздки в «червоні» і «темно-червоні» райони, водночас намагаючись уникнути збоїв в основних поїздках», — зазначили в ЄС.

Громадяни, які будуть подорожувати з «темно-червоного» регіону, зобов’язані пройти тест на COVID-19 до виїзду і пройти карантин або самоізоляцію після прибуття в іншу країну.

Також в ЄС рекомендували країнам блоку вимагати від мандрівників, що прибувають з «помаранчевих», «червоних» і «сірих» зон, проходити тестування перед вильотом. Виключення – лише для перевізників і транспортних працівників. Якщо ж країна вирішила ввести таку вимогу, рекомендується використовувати експрес-тести на антиген.

Також не рекомендують застосовувати обов’язкове тестування або карантин до людей, які живуть в прикордонних регіонах і часто перетинають кордон.

Нові правила мандрівок

У понеділок Європейський Союз посилив свої обмеження для відвідувачів з-поза меж блоку, повідомляє The Guardian. Чиновники дозволено вільно в'їжджати мандрівникам лише з країн з дуже малою кількістю випадків захворювання та майже жодним із найбільш вірулентних варіантів.

Посли країн блоку погодили нові правила подорожей з країн, що не входять до ЄС, на зустрічі в Брюсселі, повідомив Reuters дипломат ЄС. Він оприлюднив такі вказівки ЄС щодо «неосновних» подорожей:

  • країнам ЄС рекомендується надавати доступ без обмежень (зокрема обов'язкового карантину), лише за суворими критеріями;
  • відвідувач повинен прибути з країни, де не більше 25 випадків COVID-19 на 100 000 людей протягом 14 днів, а рівень зараження нижчий, ніж у всіх країнах ЄС;
  • швидко вводити обмеження на подорожі для країн, де виявлено високий рівень захворюваності на більш інфекційні варіанти коронавірусу.

Угода служить орієнтиром для держав-членів, які можуть самостійно прийняти остаточне рішення щодо своєї прикордонної політики. Деякі країни ЄС, такі як Німеччина, запровадили жорсткіші обмеження, а Бельгія заборонила несуттєві поїздки до країни або з неї до березня.

Минулого четверга блок виключив Японію зі свого списку країн, які можуть відвідувати ЄС без обмежень. Зараз винятки зробили для семи країн — Австралії, Китаю, Нової Зеландії, Руанди, Сінгапуру, Південної Кореї і Таїланду. Включення до списку Китаю залежить від дозволу КНР на відвідування країни громадянами ЄС.

Як ми писали раніше, у ЄС планували запровадити обовязковий платний дозвіл на в'їзд до ЄС без візи для українців з 1 січня 2021 року. Однак вирішили перенесли впровадження Європейської інформаційної системи авторизації подорожей на 2022 рік.

МОЗ оновило список країн «червоної» зони. Україна у «зеленій»