Рада Європи оновила карантинне зонування у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 і впровадила «темно-червону» зону.
Про це повідомляє пресслужба Ради Європи.
Нова зона додалася до вже існуючих «зеленої», «помаранчевої», «червоної» і «сірої».
«Темно-червоним» кольором позначатимуть ті регіони, де циркуляція COVID-19 знаходиться на дуже високих рівнях, в тому числі через мутації. Також новим кольором відмітять області, де показник захворюваності за 14 днів становить 500 або більше на 100 тисяч населення.
«Держави-члени не повинні заохочувати всі другорядні поїздки в «червоні» і «темно-червоні» райони, водночас намагаючись уникнути збоїв в основних поїздках», — зазначили в ЄС.
Громадяни, які будуть подорожувати з «темно-червоного» регіону, зобов’язані пройти тест на COVID-19 до виїзду і пройти карантин або самоізоляцію після прибуття в іншу країну.
Також в ЄС рекомендували країнам блоку вимагати від мандрівників, що прибувають з «помаранчевих», «червоних» і «сірих» зон, проходити тестування перед вильотом. Виключення – лише для перевізників і транспортних працівників. Якщо ж країна вирішила ввести таку вимогу, рекомендується використовувати експрес-тести на антиген.
Також не рекомендують застосовувати обов’язкове тестування або карантин до людей, які живуть в прикордонних регіонах і часто перетинають кордон.
Нові правила мандрівок
У понеділок Європейський Союз посилив свої обмеження для відвідувачів з-поза меж блоку, повідомляє The Guardian. Чиновники дозволено вільно в'їжджати мандрівникам лише з країн з дуже малою кількістю випадків захворювання та майже жодним із найбільш вірулентних варіантів.
Посли країн блоку погодили нові правила подорожей з країн, що не входять до ЄС, на зустрічі в Брюсселі, повідомив Reuters дипломат ЄС. Він оприлюднив такі вказівки ЄС щодо «неосновних» подорожей:
- країнам ЄС рекомендується надавати доступ без обмежень (зокрема обов'язкового карантину), лише за суворими критеріями;
- відвідувач повинен прибути з країни, де не більше 25 випадків COVID-19 на 100 000 людей протягом 14 днів, а рівень зараження нижчий, ніж у всіх країнах ЄС;
- швидко вводити обмеження на подорожі для країн, де виявлено високий рівень захворюваності на більш інфекційні варіанти коронавірусу.
Угода служить орієнтиром для держав-членів, які можуть самостійно прийняти остаточне рішення щодо своєї прикордонної політики. Деякі країни ЄС, такі як Німеччина, запровадили жорсткіші обмеження, а Бельгія заборонила несуттєві поїздки до країни або з неї до березня.
Минулого четверга блок виключив Японію зі свого списку країн, які можуть відвідувати ЄС без обмежень. Зараз винятки зробили для семи країн — Австралії, Китаю, Нової Зеландії, Руанди, Сінгапуру, Південної Кореї і Таїланду. Включення до списку Китаю залежить від дозволу КНР на відвідування країни громадянами ЄС.
Як ми писали раніше, у ЄС планували запровадити обов’язковий платний дозвіл на в'їзд до ЄС без візи для українців з 1 січня 2021 року. Однак вирішили перенесли впровадження Європейської інформаційної системи авторизації подорожей на 2022 рік.