У ЄС відклали платний в’їзд для українців без візи
Pixabay

У Європейському Союзі планували запровадити обовязкове отримання платного дозволу на в'їзд до ЄС без візи для українців з 1 січня 2021 року. Однак вирішили перенесли впровадження в дію Європейської інформаційної системи авторизації подорожей на 2022 рік.

Про це «Українським Новинам» розповіли у представництві України при ЄС.

«Очікується, що фактичне впровадження в дію Європейської інформаційної системи авторизації подорожей (ETIAS) відбудеться у 2022 році. Раніше дійсно звучала дата 2021, однак Євросоюз переніс цей термін на 2022. Лише у 2022 році громадяни України повинні будуть заповнити заявку на ETIAS перед поїздкою в Євросоюз», — розповіли агентству у представництві.

У дипломатичній місії пообіцяли провести в Україні інформаційну кампанію  для роз'яснення зазначених вимог.

«Система буде застосовуватися до громадян третіх країн, які користуються безвізовим режимом з ЄС. Таким особам потрібно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подачі онлайн-заявки», — йдеться у повідомленні.

Державне агентство розвитку туризму і Google підписали меморандум про співпрацю

Наразі за звернення потрібно заплатити €7 для заявників у віці від 18 до 70 років, для інших ця послуга — безкоштовна.

Не пізніше ніж за чотири дні до поїздки в онлайн-системі необхідно повідомити персональні та контактні дані, інформацію про своїх проїзні документи, місце проживання, освіту, роботу і так далі. Це потрібно зробити для оцінки потенційних міграційних або безпекових ризиків.

Дозвіл на подорож надаватимуть протягом кількох хвилин при відсутності записів у базах правоохоронців. Дозвіл діятиме протягом трьох років або до закінчення терміну закордонного паспорта на поїздки до 90 днів.

У разі відмови у в'їзді через систему українці зможуть подати апеляцію.

Попередня авторизація дозволить превентивно ідентифікувати осіб, які можуть представляти міграційну загрозу або загрозу безпеці. Такі дії посилять захист кордонів Євросоюзу, додали у представництві.

Chas News повідомляв, що Іспанія пускатиме туристів без обмежень вже з березня 2021 року. 

З 1 січня подорожчають біометричні паспорти