Тепер офіційно. Україна, Польща та Велика Британія створюють новий альянс

Україна, Польща та Велика Британія офіційно оголосили про створення нового тристороннього альянсу.

«Наші три країни посилюватимуть спільну роботу для забезпечення стабільності та посилення стійкості України, зміцнюючи демократію на кордоні у Східній Європі», — пишуть у спільній заяві, опублікованій на сайті МЗС.

Держави домовилися розробити тристоронній меморандум про співпрацю, яка враховуватиме координацію підтримки Міжнародної Кримської платформи, посилення співробітництва з питань кібер- та енергетичної безпеки, а також зміцнення стратегічних комунікацій для протидії дезінформації.

У заяві також наголосили, що Польща та Велика Британія підтримуватимуть Україну перед обличчям російської агресії.

«Ми повторюємо, що кожна європейська держава вільна обирати або змінювати свої заходи безпеки, включаючи договори про союз, і що жодна держава не може розглядати будь-яку частину Європи як сферу свого впливу», — підкреслюють в документі.

Про створення союзу трьох держав мали оголосити ще 2 лютого, але глава МЗС Британії захворіла, а захід перенесли. Тоді український міністр закордонних справ розкрив частину подробиць про новий альянс.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Паперова робота. Чому Польща і Велика Британія не поспішають в союз з Україною