Трамп висловився проти лідера республіканців у Сенаті
Getty Images

Колишній президент США Дональд Трамп виступив із критичною заявою на адресу лідера республіканської меншості в Сенаті. Сенатор Мітч Макконнелл хоч і не голосував за його імпічмент, однак публічно заявив, що Трамп несе відповідальність за атаку на Конгрес.

Як повідомляє The Hill, Трамп оприлюднив заяву у вівторок.

«Він (сенатор Макконнелл — Прим. ред.) ніколи не робитиме того, що потрібно зробити, або того, що правильно для нашої країни. Там, де це необхідно та доречно, я підтримаю основних суперників, які сприяють нашій політиці «Зробимо Америку великою знову» та «Америка передусім», — заявив Трамп.

Він перейшов на особистості й назвав лідера республіканців у Сенаті «похмурим, насупленим і неусміхненим політичним хакером». При цьому Трамп заявив: «Якщо сенатори-республіканці збираються залишити його на посаді, вони не переможуть знову».

 

За словами Трампа, «відсутність політичного розуміння, мудрості, майстерності та особистості» Макконнелла коштувала республіканцям контролю над Сенатом після виборів у листопаді 2020 року.

Колишній президент заявив, що лідер республіканців «благав» про його схвалення у власній гонці на виборах до Сенатіу. Трамп заявив, що без його підтримки Макконнелл би програв.

Раніше Макконнелл був союзником Трампа протягом перебування останнього в Білому домі. Однак після проведення президентських виборів 2020 року лідер республіканців не підтримав риторики Трампа про «вкрадені вибори».

Макконнелл також виступив після голосування по імпічменту експрезидента в Сенаті США і заявив, що Трамп несе «практичну й моральну відповідальність за спровоковані події» 6 січня, коли його прихильники атакували Конгрес США.

«Натовп напав на Капітолій з його ім'ям. Ці злочинці несли й вивішували його прапори і кричали про свою вірність йому», — сказав про Трампа Макконнелл.

У своїй промові в залі Сенату він натякнув, що Трамп має зіткнутися з кримінальними та цивільними судами, оскільки він «все ще відповідає за все, що робив, перебуваючи на посаді».

Розбіжності між Трампом і Макконнеллом виникли ще до офіційного затвердження результатів президентських виборів, коли сенатор визнав перемогу Джо Байдена.

Показово, що, коли Трамп готується знову вступити в бій після процесу імпічменту, він починає повернення з нападу на власну партію, а не на демократів.

Трамп погіршив відносини не лише з Макконеллом за останній місяць, повідомляє ВВС.

У вівторок радник Трампа заявив, що колишній мер Нью-Йорка Руді Джуліані припинив юридичну роботу для колишнього президента.

Джуліані «в даний час не представляє президента Трампа в будь-яких юридичних питаннях», — сказав Джейсон Міллер в ефірі CNN.

Трамп намагався припинити сплачувати судові витрати Джуліані в нападі роздратування з приводу повторного імпічменту, повідомляли американські ЗМІ в січні.

Імпічменту не буде. Сенат виправдав Дональда Трампа