404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Це вам не Шкарлет! Австрійський міністр подала у відставку через звинувачення у плагіаті в дисертації

Глава Міністерства праці, сім'ї та молоді Австрії Крістіне Ашбахер пішла у відставку через звинувачення в плагіаті під час написання дисертації.

Про це повідомило The Guardian.

Ашбахер — політик консервативних поглядів від партії OeVP канцлера Себастьяна Курца. Вона заявила, що подала у відставку, щоб «захистити свою сім'ю», й поскаржилась на «ворожість, політичну агітацію та напади з нестерпною силою».

«Моя сім'я і я бачимо, що ЗМІ та політичні опоненти не дають мені провести справедливий процес перевірки та поспішно мене засуджують немислимим чином. З цієї причини я йду у відставку з моєї посади», — сказала міністр.

Канцлер додав, що в понеділок він назве наступника.

За даними видання, главу міністерства звинуватив незалежний експерт, блогер Штефан Вебер. Він спеціалізується на подоланні академічних шахрайств. Він каже, що близько п'ятої частини дисертаційної роботи, написаної у травні 2020 року, Ашбахер скопійована без вказівки на конкретні посилань.

Дисертацію політик подала до Технічного університету Братислави в сусідній Словаччині у травні минулого року, під час першої хвилі коронавірусу.

Крім того, фахівець заявив, що й дипломна робота політика, датована 2006 роком, також містить плагіат і некоректні цитати та свідчить про недостатні знання німецької мови. 

На той час вона закінчила з високою оцінкою Університет прикладних наук у Вінер-Нойштадті, на південь від столиці Відня.

Курц написав у Twitter, що «поважає» її рішення подати у відставку. Скандал тисне на уряд, який стикається з критикою через «хаотичні» рішення під час другої хвилі COVID-19.

У німецькомовному світі політичні лідери часто хизуються науковою кваліфікацією. Тому звинувачення політиків у академічному плагіаті є регулярним.

У Німеччині два консерватори, Карл-Теодор цу Гуттенберг і Анетт Шаван, покинули міністерства оборони та освіти в 2011 і 2013 роках через подібні скандали. Нинішнього міністра сімей лівоцентристських поглядів Франциска Гіффі протягом років звинувачують у плагіаті.

А що в Україні?

В нашій державі розвивається аналогічний скандал, але український міністр у відставку не спішить подавати.

У серпні на сайті «Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях» з'явилося повідомлення про наявність академічного плагіату в наукових статтях нинішнього глави Міносвіти України Сергія Шкарлета до його докторської дисертації. 11 вересня Комітет із питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти також оголосив про виявлені порушення академічної доброчесності у вигляді академічного плагіату в науковому доробку Шкарлета.

Через тиждень після оголошення результатів дослідження глава відомства заявив, що питання із плагіатом у його роботах закрито.

Як ми писали раніше, українські науковці виступали проти призначення Шкарлета на посаду міністра освіти, адже вважають його плагіатором. Студенти кількох вишів протестували проти Шкарлета. Активісти не підтримали нещодавне призначення держслужбовця очільником Міносвіти.

Як вказують джерела ВВС News Україна, Володимир Зеленський лобіює кандидатуру Шкарлета.

Попри це, в.о. міністра наполягає, що плагіату у його роботах немає. «Заявляю, що ніякого плагіату в моїх роботах немає. А є вирвані з контексту фрази», — запевнив він.

Студенти кількох вишів протестуватимуть проти Шкарлета. Вони анонсували мітинг на Банковій