4 жовтня Центральна виборча комісія Киргизстану оголосила результати виборів. 12 з 16 партій, які взяли в них участь, відмовилися визнати результати. Лідери цих партій об'єдналися в опозиційний блок. Після цього невдоволені громадяни столиці вийшли на акцію протесту. Вони наполягали на повному скасуванні підсумків голосування. 6 жовтня ЦВК скасувала результати виборів.
Про це повідомляє «24.kg», посилаючись на коментар члена комісії Гульнари Джурабаєвої.
«З метою недопущення напруги обстановки в країні прийнято таке рішення. З присутніх на засіданні 11 членів ЦВК усі одностайно підтримали пропозицію», — повідомила чиновниця.
Джурабаєва вважає, що ЦВК дискредитувала себе цією виборчою компанією, і «тому найкращим і найправильнішим в цьому випадку буде рішення про дострокове складення повноважень».
Раніше у Бішкеку демонстранти штурмували «Білий дім» — резиденцію президента та парламенту. Вони протестували проти результатів парламентських виборів.
Kyrgyzstan's parliament after protesters stormed the building.👇 They accuse the govt of poll rigging. #KyrgyzstanProtest #Bishkek #Kyrgyzstan2020 #Kyrgyz #KyrgyzstanElection pic.twitter.com/LrScHoBEKd
— Annu Kaushik (@AnnuKaushik253) October 6, 2020
Силовики застосували світлошумові гранати, гумові кулі, водомети та сльозогінний газ для розгону протестів, демонстранти використовували «коктейлі Молотова».
Breaking — Protestors and rioters have raided the parliament building - #Kyrgyzstan — video from inside the Kyrgyz parliament building in #Bishkek —watch
— Insider Paper (@TheInsiderPaper) October 6, 2020
pic.twitter.com/EQbAd32Jci
Протестувальники вважають, що результати виборів були сфальсифіковані.
BREAKING VIDEO — Protestors have stormed the palace gates in #Bishkek, the capital of former Soviet state #Kyrgyzstan following allegations of vote-rigging in recent elections
— Insider Paper (@TheInsiderPaper) October 6, 2020
pic.twitter.com/0I5BgeICmc
Активістам вдалося захопити будівлю парламенту, де розташований офіс глави держави, а також звільнити із СІЗО спецслужби колишнього президента Алмазбека Атамбаєва, експрем'єра Сапара Ісакова та колишнього депутата Садира Жапарова.
Під час акції протесту в Бішкеку постраждали 686 осіб, одна людина загинула. З них 521 людину відправили на амбулаторне лікування, передає Міністерство охорони здоров'я Киргизстану.
Від важких травм загинув 19-річний мешканець Киргизстану. Про це BBC розповіли в пресслужбі МВС. Головний лікар Іссик-Кульської обласної лікарні Токтобай Маана зазначив, що «вибухом йому відірвало обидві ноги, тіло померлого направили в міський морг».
Наразі «24.kg» повідомляє, що учасники протестів у Киргизстані захопили декілька золотодобувних підприємств країни. Невідомі розграбували склад та підпалили будівлю заводу з видобутку золота на родовищі Єруей, що у Талаській області. Протестувальники захопили і золотий рудник Джамгир. Всіх працівників вони вислали.
По оперативным данным на 15:00ч 6 октября 2020 года, всего в организации здравоохранения обратились за медицинской...
Posted by Кыргыз Республикасынын саламаттык сактоо министрлиги on Tuesday, October 6, 2020
У виборах в Киргизстані 4 жовтня взяли участь 56% з 3,5 млн зареєстрованих виборців. На 120 місць у новому складі парламенту претендували 16 партій. За офіційними даними, бар'єр у 7% подолали лише чотири з них. Це провладні «Бірімдік» і «Мекен Киргизстан», центристська «Киргизстан» і опозиційна «Бутун Киргизстан».
Напередодні президент країни Сооронбай Жеенбеков заявив про незаконне захоплення влади.
Раніше ми писали, що жителі Болгарії протестують проти прем’єр-міністра.