У Білорусі 16-річного підлітка засудили до 5 років колонії за «масові заворушення»
RFE

У Білорусі засудили 16-річного Микиту Золотарьова засудили до п’яти років ув'язнення у виховній колонії за нібито «масові заворушення».

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Видання пише, що після оголошення вироку Золотарьов кинувся до ґрат і крикнув: «Випустіть мене звідси!».

25-річного Дмитра Корнєєва засудили на восьми років колонії суворого режиму, а 28-річного Леоніда Ковальова — до шести років позбавлення волі.

Жителів Гомеля, району та міста Добруш звинуватили в масових заворушеннях, насильству по відношенню до міліції, протиправних діях з горючими речовинами. Леонід Ковальов також звинувачили в «залученні неповнолітнього в протиправну поведінку».

Водночас за ст. 364 Кримінального кодексу РБ (насильство по відношенню до міліції) обвинувачених виправдали.

За словами прокурора, напередодні всі троє взяли участь у «масових заворушеннях», які супроводжувалися «погромами, підпалами, збройним опором владі».

Держобвинувач запевнив, що Ковальов намагався «навмисно зняти відео», а потім розмістити його в Інтернеті «з метою пропаганди злочинної діяльності».

16-річний Микита Золотарьов страждає на епілепсію. Його батько каже, що Микиту побили співробітники міліції і СІЗО. Адвокат подав скаргу. Проте влада не виявила складу злочину. Микита розповів суду, що його били в серпні, а також 29 грудня в Гомельському СІЗО. Водночас в СІЗО йому не давали таблетки, додав Микита.

Адвокати запевняють, що дії їхніх клієнтів не є злочином за статтею 293 Кримінального кодексу, де масові заворушення пов'язані з «погромами, підпалами, умисним знищенням майна, озброєним опором».

Напередодні Тихановська заявила, що білоруська опозиція «втратила вулиці». 

Chas News повідомляв, що влада Білорусі через пів року визнала, що першого загиблого під час протестів убили силовики. 

Україна засудила репресії проти журналістів у Білорусі