У Британії уряд хоче на десять років ув’язнювати туристів за порушення режиму карантину
Getty Images

Уряд Великої Британії має намір посилити покарання за порушення режиму карантину і ув’язнювати на 10 років тих, хто не вказав про своє перебування у країні з «червоної» зони. Про це сказав міністр охорони здоров'я Великої Британії Метт Хенкок, повідомляють пресслужба уряду і The Guardian.

Урядовець заявив, що міністерство забезпечує чітке дотримання як домашнього, так і готельного карантину. Пасажирські перевізники будуть зобов'язані законом переконатися у тому, що пасажири підписалися на ці нові угоди перед поїздкою, і уряд їх штрафуватиме, якщо вони цього не роблять.

«Ми будемо встановлювати жорсткі штрафи для людей, які не виконують їх. Кожному, хто збреше у бланку з інформацією для пасажирів і спробує приховати, що за 10 днів до прибуття сюди він перебував у країні з нашого «червоного» списку, загрожує тюремний термін до 10 років», — сказав Хенкок.

Він зазначив, що за приїзд до країни без ПЛР-тесту доведеться заплатити 1000 фунтів стерлінгів (38 тис. грн), 2000 фунтів стерлінгів у випадку, якщо не було другого обов’язкового тесту і від 5000 до 10 000 фунтів стерлінгів для тих туристів, які не потраплять на карантин у визначений готель.

«Ці заходи будуть введені в дію на цьому тижні, і я працюю з міністром внутрішніх справ, прикордонними військами та поліцією, щоб переконатися, що на забезпечення цих заходів вкладається більше ресурсів», — підсумував Хенкок.

Уряд Британії визначив 33 країни із «високим ризиком» інфікування. До «червоного списку» входять більша частина Південної Америки, південна Африка, Португалія та Об’єднані Арабські Емірати.

Уряд оголосив про рішення після тижневої критики з боку лейбористів за невведення тестів або обов'язкового карантину для пасажирів, що прибувають з країн з новими варіантами COVID-19 або високими ризиками заразитися.

Звертаючись до Палати громад, Хенкок заявив, що уряд спочатку уклав контракти із 16 готелями на 4600 номерів для тих, хто в'їжджає в країну, і кількість місць незабаром буде розширена.

Мандрівники вже повинні показати негативний результат тесту, узятого принаймні за 72 години до початку подорожі. Подорожнім, які не є резидентами Великобританії та походять із країн «червоного списку», вже заборонений в'їзд. Уряд піде далі з наступного понеділка, з встановленням нових правил в Англії та окремими заходами в Шотландії та Уельсі, сказав Хенкок.

Усім, хто прибуде з 15 лютого, на додаток до передпольотних тестів потрібно буде пройти тести на ПЛР у два та восьмий дні після ізоляції після прибуття. Тести можна замовити в Інтернеті через портал, який запрацює в четвер. Якщо результати тесту виявляться позитивними, їм доведеться перебувати на карантині ще 10 днів.

Пасажирам, яким потрібно зупинитися в карантинному готелі, доведеться заздалегідь забронювати номер в Інтернеті, заявив міністр охорони здоров'я. Плата в 1750 фунтів стерлінгів включає готель, трансфер та тестування. Цим мандрівникам буде дозволено в'їжджати до Великобританії лише через «невелику кількість портів, на які в даний час припадає переважна більшість прибуття пасажирів», сказав Хенкок.

На міністра тиснуть депутати-консерватори, вони вимагають пояснити, коли уряд скасує ці заходи. Один законодавець сказав: «Серед досвідчених парламентарів є занепокоєння щодо 10-річної загрози в'язниці, драконівського заходу, введеного без будь-яких консультацій або голосування в Палаті громад».

В уряді Британії вважають, що вакцинуватися від COVID-19 буде потрібно щороку.

У світі на COVID-19 захворіло вже 106 млн осіб.

Chas.News писав, як Борис Джонсон використав COVID-19, щоб протягнути угоду про умови виходу Великобританії з ЄС.

Великобританія першою в світі дозволила вакцину фірми AstraZeneca