У Британії вперше у світі дозволили використовувати пігулки від COVID-19
Getty Images

Британія схвалила випуск молнупіравіру американської компанії Merck. Країна стала першою у світі, яка  дозволила застосовувати пероральні пігулки від COVID-19.

Препарат, який отримав умовну ліцензію на продаж, у Великій Британії називатиметься Lagevrio, повідомляє The Washington Post.

«Противірусний препарат Lagevrio (Molnupiravir) є безпечним та ефективним у зниженні ризику госпіталізації та смерті у людей із легкою та середньою формою тяжкості COVID-19, які мають підвищений ризик розвитку тяжкого захворювання», — зазначають у MHRA, агентсві з регулювання лікарських засобів та медичних товарів.

Препарат працює за рахунок внесення помилок у генетичний код вірусу, це не дозволяє йому створювати копії самого себе. На основі даних клінічних випробувань з'ясували, що ліки найбільш ефективні якщо приймати їх на ранніх стадіях інфекції. 

Тому британський регулюючий орган рекомендував застосовувати припарат якнайшвидше після позитивного тесту на коронавірус протягом п'яти днів з моменту появи симптомів.

Міністр охорони здоров'я Великобританії назвав це «відмінним доповненням до нашого арсеналу» і закликав людей продовжувати робити щеплення від COVID-19.

Лікарі також запевняють, що вакцини залишаються головним інструментом для подолання коронавірусу.

Компанія Merck вже звернулася до американського та європейського регуляторів, щоб отримати дозвіл на використання молнупіравіру. Однак у США вже зробили передзамовлення на 1,7 млн курсів препарату, який коштує $712 за курс. Угоди на купівлю уклали також Австралія, Сінгапур та Південна Корея.

Компанія Merck дозволила ряду бідних країн постачати генерики, але України в цьому списку немає. Зокрема, генерик індійського виробництва коштуватиме — $12-15 за курс.

Австралійські вчені розробили пластир, який вакцинує проти коронавірусу
Чи потрібно робити третє щеплення проти коронавірусу?
Коронний забіг. Світові фармконцерни почали нову гонитву: цього разу — за ліки проти COVID-19