У Данії пройшли протести проти нового COVID-паспорту
Getty Images

У столиці Данії Копенгагені в суботу, 10 квітня, сотні людей протестували на вулицях проти так званого «коронавірусного паспорту» (COVID-19 Pas). Він діє в країні з початку квітня. Про це пише DW.

Уряд Данії видає «коронавірусний паспорт» громадянам віком від 15 років. Умови отримання такі:

  • людина отримала обидва щеплення від COVID-19;
  • за останні 72 години отримала негативний тест;
  • перехворіла в період від двох до дванадцяти тижнів тому (завдяки чому має нині імунітет до коронавірусу).

За планом уряду, власники такого паспорта можуть вільно відвідувати ресторани й кафе, які обслуговують відвідувачів на вулиці, музеї, галереї мистецтв і бібліотеки. З травня «коронавірусний паспорт» дозволить користуватися й іншими послабленнями карантину. Деякі журналісти охрестили цей документ «квитком на свободу». Однак не всі данці схвалили його введення.

Протести у Норвегії

Протести проти урядових заходів по боротьбі з COVID-19 пройшли 10 квітня і в Норвегії. У столиці країни Осло в них взяли участь близько 200 чоловік. Причому деякі з пікетувальників  демонстративно спалили захисні маски.

У Гельсінкі в Фінляндії, де нині не можна збиратися групами чисельністю понад шість чоловік, на антикарантинну демонстрацію вийшли 300 учасників протесту. Після того, як поліція спробувала примусити їх розійтися, пікетувальники рушили ходою вулицями міста. В результаті поліція затримала 20 активістів.

Як ми писали раніше, президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно розробити систему «паспортів вакцинації».

Аристократи ковідних часів. Чому імунні паспорти, які планують ввести у ЄС, замість свободи і безпеки можуть посіяти нерівність