404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У Іспанії пройшла пілотна перевірка цифрової COVID-перепустки
Bravos Estate

Попри обов’язкові маски для обличчя, клубні тусовщики в іспанському місті Жирона святкували відкриття сезону. Вперше за вісім місяців місто дозволило нічне життя цими вихідними. Це сталося завдяки пілотній схемі цифрової перепустки. Вона, як сподівається влада, дозволить спілкуватися без поширення коронавірусу, повідомляє Reuters.

З жовтня в північно-східному регіоні Каталонії заборонені концерти, а ресторани та бари з грудня повинні були закриватися вночі.

Але в рамках програми по відродженню готельного сектора мешканці Жирони могли на один вечір отримати цифрову перепустку, що дозволяє їм піти на концерт або пообідати в п’яти ресторанах.

Для цього їм потрібно було завантажити додаток на свої мобільні телефони. А ще — пройти тест на антиген COVID-19, показати негативний результат ПЛР-тесту або підтвердження того, що вони перехворіли коронавірусом.

Близько 250 осіб розкупили квитки на суботній клубний вечір за 20 хвилин.

«Мені це здається прекрасним, тому що все це впливає на нас психологічно. Ми могли б бути здорові фізично, але не психологічно, тому я думаю, що такого роду дії, контрольовані і з дотриманням заходів безпеки, прекрасні», — сказала 26-річна Сусанна Бергаз, одна із учасників експерименту.

П’яти ресторанам, які взяли участь у тестуванні, дозволили працювати із завантаженням 80%.

Пропуск дійсний до 36 годин і коштує від €2,50 до €8,50.

«Ініціатива Open Girona — це проект, спрямований на тестування моделі і проходження вакцинації, щоб знову відкрити Жирону безпечним і контрольованим способом», — написали в заяві організатори з державного органу Blockchain Center of Catalonia.

Пробний концерт відбувся у Барселоні в березні. На ньому 5 тис. осіб пройшли експрес-тести на COVID-19 і зібралися в приміщенні без соціального дистанціювання. Подія не викликала передачу інфекції коронавірусу, заявили організатори в квітні. Так вони дали надію «вмираючому» сектору живої музики.

Тим часом Греція однією з перших країн ЄС візьме участь у випробуваннях «цифрових зелених сертифікатів».

У травні сім країн ЄС почнуть випробовувати «паспорти вакцинації» — ЗМІ