404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У кого пандемія, а у кого грошей хоч греблю гати. Tesla заявила про свій перший прибутковий рік

Автомобільна компанія Ілона Маска Tesla Motors заявила про свій перший прибутковий рік на тлі світової кризи, спричиненої пандемією коронавірусу.

Як повідомляє AFP, у 2020 році компанія заробила $721 млн. Це свідчить про потужне зростання виробництва та поставок попри COVID-19.

У четвертому кварталі 2020 року компанія відзвітувала про прибуток на суму $270 млн, що на 157% більше, ніж було у 2019-му. 2019 рік став для компанії збитковим на $862 млн.

Всього ж сумарний дохід компанії за минулий рік зріс на 28% ㅡ до $31,5 млрд.

«Минулий рік став для Tesla революційним», – пише компанія у звіті.

Хоча представники фірми й назвали 2020 рік для Tesla критичним, 2021-й вони вважають ще важливішим через нарощення обсягів виробництва на заводі в Китаї та початок випуску авто у Німеччині та штаті Техас.

Заснована в 2003 році, фірма Маска зосереджена на розширенні виробництва, інвестуючи мільярди доларів у нові моделі, а не у прибутковість. Діє її завод у Фремонті в Каліфорнії, а завод у Шанхаї почав поставляти свої перші машини в кінці 2019 року. Компанія поставила на ринок 499 550 авто у 2020 році. Це майже відповідає прогнозу на півмільйона, який вона встановила на початку року, незважаючи на пандемію. Поширення COVID-19 навесні призвело до тимчасового припинення виробництва на її каліфорнійському заводі.

На додаток до значного збільшення поставок, компанія у 2020 році отримала більше кредитів, наданих владою виробникам транспортних засобів без викидів. Дохід Tesla за четвертий квартал виріс на 46% — до $10,7 млрд.

Група ввійшла до престижного фондового індексу S&P 500 у грудні, і на сьогоднішній день коштує більше, ніж Facebook. Цей сплеск на фондовому ринку дозволив Маску, якому належить близько 18% капіталу фірми, тимчасово стати найбагатшою людиною у світі на початку року. 

Як ми писали раніше, на початку січня цього року засновник американських компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск став найбагатшою людиною світу, обігнавши засновника компанії Amazon Джеффа Безоса. Після того як ціна акцій Tesla злетіла більш ніж у дев'ять разів за останній рік, власний капітал Маска збільшився на понад $150 млрд.

Tesla має намір розвиватися: планує «збільшити свої поставки на 50% в середньому на рік протягом декількох років, що на 2021 рік становитиме близько 750 000 автомобілі», — додала група у заяві.

Tesla планує розпочати виробництво протягом року на своїх заводах, що будуються в Берліні і штаті Техас, а також наростити виробництво в Шанхаї. Як пише Le Figaro, компанія отримає вигоду від сприятливого середовища для електромобілів, причому новий президент США Джо Байден зробив боротьбу зі зміною клімату одним із своїх пріоритетів. Китайський уряд також пропонує допомогу у придбанні автомобілів, що не забруднюють довкілля, і попит на них у КНР зростає.

Але Tesla також зіткнеться зі зростаючою конкуренцією. Традиційні автовиробники, такі як Volkswagen та General Motors, останніми місяці обіцяли вивести на ринок декілька електричних моделей.

Apple відзвітувала про рекордну виручку. Число активних айфонів в світі перевищило мільярд

Корпорація Apple на тлі пандемії коронавірусу та економічної кризи повідомила про найбільш прибутковий квартал за час її існування. 

Як пише Apple у своєму звіті, в першому кварталі 2021 фінансового року (закінчився 26 грудня 2020 року) вперше перевищив $100 млрд, говориться в звіті компанії.

Виручка склала рекордні $111,4 млрд, що на 21% більше в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше ($91,8 млрд).

Чистий прибуток компанії виріс до $28,75 млрд у порівнянні з $22,23 млрд в 2019 році.

Ринкова капіталізація компанії становить $2,4 трлн.

В інтерв'ю Reuters глава Apple Тім Кук оголосив, що нині число активних iPhone по всьому світу перевищує один мільярд пристроїв. Число пристроїв з активною встановленої базою Apple становить 1,65 млрд.

Останні місяці року, зазвичай, характеризуються найбільшими продажами через свята. Окрім того, у жовтні 2020 року Apple презентувала новий iPhone.

Зеленський запросив Ілона Маска до Житомир