У Конгресі США схвалили документ про заборону визнавати претензії Росії на Крим
iStock

Законопроєкт H.R.922 — Акт заборони для уряду Сполучених Штатів визнавати заяви РФ про суверенітет над Кримом рекомендували ухвалити нижній палаті у комітеті з питань закордонних справ Палати представників США.

«Акт про невизнання анексії Криму — це життєво важливе законодавство, яке забороняє уряду Сполучених Штатів здійснювати будь-які дії або розширювати будь-яку допомогу, яка означала би визнання претензій Росії на суверенітет над Кримом», — зазначив очільник комітету Грегорі Мікс.

Росія закрила три райони Чорного моря біля окупованого Криму

США не визнають дії Кремля, який у 2014 році розв’язав збройну агресію проти України. Автор законопроєкту конгресмен Джеральд Коноллі наголосив, що попри опір США намірам Путіна розширити російський вплив, амбіції президента РФ не зменшилися.

«Саме тому цей законодавчий акт є важливим кроком і висловленням позиції Конгресу США», — підкреслив Коноллі.

Норму про невизнання анексії Криму прописали раніше в щорічних оборонних бюджетах США, однак зараз вона встановлюється окремим законом, говорить конгресмен.

Співавтор законопроєкту Стів Чабо наголосив на своєчасності розгляду цієї законодавчої ініціативи в Конгресі, адже РФ зосередила близько 80 тис. військ вздовж українського кордону.

«Дозвольте мені чітко заявити: Сполучені Штати і світ ніколи не мають визнавати незаконної анексії Путіним Криму — так само як і його амбіцій повернути собі частину колишньої радянської імперії», — підсумував конгресмен.

Chas News повідомляв, що авіакомпанія ОАЕ виплатила 3,7 млн грн штрафу за польоти над окупованим Кримом.

В окупованому Криму шукатимуть прісну воду під дном Азовського моря