404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У Лівії полонили українця, потім звільнили. Але він «застряг» без документів на кордоні РФ

На територію РФ не пустили українського моряка Володимира Давтяна. Напередодні його звільнили із полону в Лівії разом з ще трьома росіянами.

У громадянина України нібито не виявилося потрібних документів і він лишається в московському аеропорту Шереметьєво. Про це з посиланням на главу Фонду захисту національних цінностей РФ Олександра Малькевича повідомляють РІА «Новости».

«Українця, Володимира Давтяна, не пускають до Росії, йому не дадуть перетнути кордон. Юридично це правильно: у нього немає документів, він іноземець», — заявив він.

За його словами, в цій ситуації моряку «має надати допомогу посольство України».

Раніше група з чотирьох моряків на яхті запливла в територіальні води Лівії, після чого їх заарештували. Це сталося кілька тижнів тому. Деякі ЗМІ повідомляли, що трьох росіян і українця викрали.

«Єдиний факт, який точно відомий, це те, що кілька тижнів тому в Лівії були затримані, схоплені чотири цих людини», — зазначив Малькевич.

За участю російських дипломатів питання повернення затриманих на батьківщину громадян РФ держава вирішила, разом із ними повернувся з Лівії й українець. Літак з моряками приземлився в московському Шереметьєво в ніч з 2 на 3 січня.

Як повідомив Малькевич, всі моряки прибули з Лівії без документів, що засвідчують особу. В зв'язку з цим мешканець Маріуполя Давтян не зміг перетнути держкордон РФ.

«Жодне консульство або посольство на нас не виходило. Його (Давтяна – Прим. ред.) повинні компетентні органи перемістити в аеропортову зону в Шереметьєво для прибулих іноземців. Те, що ми можемо зробити — журналісти, громадянське суспільство — це достукатися саме до посольства України, щоб їх представник терміново прибув в Шереметьєво для вирішення питань», — цитує ТАСС заяву Малькевича.

Звільнені російські моряки зізналися, нібито не знали, за що їх заарештували і в чому звинувачували.

«Ми їздили на своїй яхті. Нікого не вбивали, нікого не захоплювали. Ми просто проїжджали повз цю державу. І нас захопили», — запевнив капітан судна Димитрій Дімітріаді.

Кінець 2020 року відзначився «морськими» скандалами довкола українців. У Гвінейській затоці біля берегів Нігерії пірати напали на суховантаж Stevia і взяли в полон вісім моряків. Шість із них — громадяни України, ще двоє — Албанії.

А в Грузії 28 листопада заарештували українців, затриманих на яхті колишнього співробітника Міхеїла Саакашвілі.

Кулеба запевняє, що МЗС працює над звільненням українців з полону піратів у Нігерії