Станом на кінець жовтня статус заброньованих від мобілізації мають 906 тис. військовозобов'язаних.
Про це повідомила перший віцепремʼєрка, міністерка економіки Юлія Свириденко в інтервʼю Forbes.
За її словами, попри інформацію про нібито 1,5 млн заброньованих від мобілізації українців, реальна кількість заброньованих ніколи не перевищувала 950 тис. осіб.
«На піку у нас було 950 тис. «унікальних заброньованих». Коли з'явилося бронювання через «Дію», в певний момент статистика зросла до 1,049 млн осіб, але це через задвоєння, оскільки деякі компанії одночасно подавали документи й у паперовому, і в електронному вигляді», – повідомила чиновниця.
Свириденко розповіла, що є компанії, які при подачі на визнання критично важливими підприємствами вказали середню зарплату по регіону, а потім перейшли на мінімальну. Такі дії вона вважає «маніпуляціями».
«Це сигнал, що варто запровадити пріоритизацію критеріїв і сфокусувати військово-цивільні адміністрації та міністерства, щоб вони приділяли більшу увагу оплаті праці. І щоб ті, хто отримує бронювання, платили всю зарплату офіційно», — наголосила міністр.
Свириденко сказала, що пропонуватиме, аби військово-цивільні адміністрації узгоджували свої критерії з Мінекономіки та Міноборони. Деякі ВЦА мають настільки велике різноманіття критеріїв, що за бажанням можна визначити критично важливими підприємства, які такими не є.
Водночас Свириденко наголосила, що ВЦА потрібні в цьому процесі, бо вони бачать, які підприємства фактично, а не на папері, працюють на місцях, яку зарплату вони платять, який їхній внесок у регіональну економіку.
Бронювання від мобілізації: що відомо про перевірку на критичність
У середу, 9 жовтня, «Економічна правда» та Page повідомляли, що уряд до 15 листопада призупинив дію деяких положень щодо визначення критично важливих підприємств.
Зазначено, зокрема, що до 15 листопада планується проведення аудиту рішень про визначення критично важливих підприємств та організацій. Результати перевірок має проаналізувати Мінекономіки й до 20 листопада поінформувати уряд.
«Європейська правда» з посиланням на джерела повідомила, що рішення прийняли через те, що президент України Володимир Зеленський обурився бронюванням від мобілізації 1,5 млн людей.
20 жовтня на сайті «Дії» призупинили можливість бронювання працівників від мобілізації.
26 жовтня бронювання військовозобов'язаних частково відновили.
Відтепер працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, зможуть подовжити термін бронювання на аналогічний термін.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.