У МЗС розповіли, коли Україна від'єднається від єдиної електромережі з Білоруссю і РФ
УНІАН

Україна від'єднається від електромережі з Білоруссю і Російською Федерацією до кінця 2023 року.

Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час пресконференції після переговорів з очільником МЗС Литви Габріелюсом Ландсбергісом.

«З радянських часів українська електромережа є частиною єдиної мережі, яка включає Білорусь і Росію. Але ми хочемо «відрізуватися» від цієї мережі і зробити українську електромережу інтегрованою частиною європейської мережі. Ми плануємо це зробити до кінця 2023 року. Після цього будь-які перетоки електроенергії з Білорусі стануть фізично неможливими», — наголосив керівник українського відомства.

Відповідний крок сприятиме енергетичній безпеці України, а також держав-членів ЄС, підкреслив Кулеба.

Водночас Ландсбергіс стурбований, що білоруська електроенергія має доступ до ринку України. На його думку, це може допомогти розвинути небезпечну атомну електростанцію в Островці в Білорусі.

Chas News повідомляв, що у Білорусі знову відключили енергоблок АЕС

Раніше сталася несправність на першому енергоблоці Білоруської АЕС, яку урочисто відкривав Лукашенко,

З 2021-го Україна не зберігатиме відпрацьоване ядерне паливо у Росії