404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
На першому енергоблоці Білоруської АЕС, яку урочисто відкривав Лукашенко, сталася несправність
БелАЭС

Міністерство енергетики Білорусі повідомило про несправність першого енергоблоку Білоруської АЕС, який був відкритий 7 листопада за участю Олександра Лукашенка.

Як повідомляють «Радыё Свабода» і TUT.by, Міненерго РБ заявило: «На першому енергоблоці Білоруської АЕС триває етап «Енергетичний пуск». Даний етап передбачає режими роботи енергоблоку на різних рівнях потужності (до 500 МВт), а також перевірку стійкості роботи енергосистеми при неодноразовому її зниженні».

В ході проведених випробувань Міненерго вирішило замінити окреме електротехнічне вимірювальне обладнання. У відомстві додали, що наразі на енергоблоці проводяться випробування і роботи згідно з етапною програмою і «всі технологічні системи функціонують у штатному режимі».

За даними видання TUT.by, причина зупинки — вибухи декількох трансформаторів напруги (вони призначені для зміни напруги в силових електричних ланцюгах) на одному з агрегатів, пов'язаних з генератором.

Співрозмовник білоруських журналістів переконує, що формально «нічого незвичайного не сталося» й аналогічна подія сталася на Ленінградській АЕС. Але розслідування, відновлення схеми видачі потужності і повторне налагодження займе багато часу.

Довідка

Білоруську АЕС будували за російським проєктом «АЕС-2006». Сумарна потужність двох реакторів ВВЕР-1200 сягає 2400 МВт.

Тепер країна увійде до світового клубу держав, що використовують атомну енергію в мирних цілях, зазначили у Державному агенстві.

Chas News повідомляв, що з 2021 року Литва не постачатиме Білорусі резерв елктроенергії, передбачений за угодою з країнами енергокільця БРЕЛЛ (Білорусь-Росія-Естонія-Литва-Латвія).

Раніше ми писали, що Литва припинила імпорт електроенергії з Білорусі через запуск Острівецької АЕС.

Як ми писали раніше, 7 листопада самопроголошений «президент» Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь стає ядерною державою, оскільки там відкрилася атомна електростанція.

Литва назвала запуск Білоруської атомної електростанції «безвідповідальністю»