У НАТО знову обдумують можливість надати Україні літаки МіГ-29 або F-16 — ексадмірал

Лідери країн НАТО знову обговорюють ідею про передачу Україні винищувачів МіГ-29 радянських часів або надлишків американських F-16.

Про це заявив Джеймс Ставрідіс, адмірал у відставці та колишній Головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі.

За його словами, Захід повернувся до думки, яку відкинув у перші місяці війни, оскільки Україна поки не може здобути перевагу в повітрі. Ставрідіс вважає, що попри українські успіхи на суші росія все ще має більше авіатехніки та зброї. 

Можливість передачі літаків обговорювали ще навесні 2022 року. Тоді Польща заявляла, що готова безплатно передати США винищувачі МіГ-29, про які просила Україна. Однак борти Київ так і не отримав. Судячи зі слів Ставрідіса, зараз така можливість знову є.

На думку ексадмірала, країни НАТО мають також посилити свої зусилля у сфері надання Києву сучасних систем ППО. Нещодавно Польща заявила, що для її безпеки було б краще, якби Німеччина передала системи протиповітряної оборони Patriot Україні.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Україна отримала від Франції системи ППО Crotale та РСЗВ LRU