404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У Португалії на виборах переміг чинний президент країни Марселу Ребелу де Соза
Getty Images

У Португалії відбулися президентські вибори, на яких переміг чинний президент країни Марселу Ребелу де Соза. Така інформація випливає з даних МВС республіки, передає Reuters.

Станом на 4:50 за київським часом, було підраховано 99,91% голосів. Де Соза набрав на цьому етапі 60,7%. На другому місці кандидат від Соціалістичної партії Ана Гомеш (12,9%), на третьому — лідер ультраправої партії «Досить!» (Chega) Андре Вентура.

Решта кандидатів набрали менше 5% голосів. 

Про лідера виборчих перегонів

72-річний Ребелу де Соза від початку виступав явним фаворитом гонки. Чинний президент народився в 1948 році в Лісабоні, закінчив юридичний факультет Лісабонського університету, там же захистив докторську дисертацію. У 1974 році приєднався до Соціал-демократичної партії (СДП), з 1982 по 1983 рік обіймав посаду міністра у справах парламенту в уряді Франсишку Пінту Балсемау. У 1989 році боровся за посаду мера Лісабона.

З 1996 по 1999 рік чинний президент країни очолював СДП. Протягом тривалого періоду вів щотижневу аналітичну телепрограму. На виборах 2016 року отримав перемогу, отримавши 52% голосів виборців.

Про посаду президента Португалії

За конституцією Португалії функції президента досить широкі, проте часом зводяться до представницьких. Так, глава держави є верховним головнокомандувачем, призначає прем’єра, враховуючи результати виборів, за пропозицією уряду і з схвалення парламенту оголошує війну та укладає мир, оголошує режим НС.

Одним з ключових повноважень президента є його право розпустити Збори республіки (однопалатний парламент). Проте парламент має можливість відхилити більшістю голосів кандидатуру глави уряду, запропоновану президентом. Крім того, глава держави ратифікує міжнародні договори і за пропозицією уряду призначає послів.

Що сталося раніше

Перед виборами, у першій половині січня поточного року, президент Португалії де Соза заразився коронавірусом.

13 січня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з де Созою й попросив сприяння в наданні вакцин від COVID-19 в рамках ініціативи COVAX.  Український політик тоді привітав  колегу з початком головування Португалії в Раді Європейського Союзу та нагадав, що Україна розраховує на підтримку португальського головування в реалізації домовленостей 22-го Саміту Україна – ЄС. Де Соза відповів, що Україна та Португалія — це Європа і він підтримує євроінтеграційні прагнення нашої держави.

Португалія, яка стала головуючою державою у Раді ЄС, заявила про наміри провести саміт «Східного партнерства» у Брюсселі вже у лютому.

Коли держава піклується про громадян. Вакцини проти COVID-19 роздадуть безкоштовно усім мешканцям Португалії