У росії «Азов» визнали «терористичною організацією»

Російський Верховний суд визнав полк «Азов» «терорестичною організацією» та заборонив його діяльність на території рф.

Про це повідомляє російське державне агентство «РИА Новости».

Суд постановив, що це рішення вступає в силу одразу. Із відповідним позовом ще у травні звернулася генпрокуратура рф, однак потім на прохання відомства судові засідання двічі відкладалися.

ОНОВЛЕНО

 

Полк «Азов» прокоментував рішення Верховного суду рф. В офіційному зверненні зазначається, що після публічної страти військовополонених в Оленівці, росія шукає нові приводи і пояснення для своїх воєнних злочинів.

«Недоімперія, яка щодня погрожує знищити світ ядерною зброєю, чий президент закликав «мочить в сортирах», підривав будинки з власними громадянами, душив отруйним газом власних і сирійських жінок і дітей, має отримати по зубах раз і назавжди», — йдеться у зверненні.

Також «Азов» закликав Держдеп США та «уповноважені органи інших держав, які вважають себе цивілізованими», визнати рф державою-терористом.

«Азов» було створено в 2014 році у якості добровольчого батальйону. Потім його переформатували у полк та інтегрували у структуру Нацгвардії. Офіційно він називався Окремий загін спеціального призначення «Азов».

Нагадаємо, в ніч на 29 липня російські окупанти жорстоко вбили українських військовополонених на території колишньої виправної колонії в окупованій Оленівці. Серед полонених були бійці полку «Азов». При цьому росія заявила, що СІЗО нібито обстріляли із РСЗВ HIMARS.

Наступного дня посольство рф у Великій Британії заявило, що полонених бійців полку «Азов» треба стратити через повішення.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Женевська конвенція: як потрібно поводитись з військовополоненими