У росії батьку загиблого строковика заявили, що крейсер «Москва» не брав участі у війні

Військове керівництво рф стверджує, що ракетний крейсер «Москва» не брав участь у війні проти України та не заходив у наші територіальні води.

Про це йдеться у відповіді військової прокуратури Чорноморського флоту рф на запит Дмитра Шкребеця, батька солдата-строковика Єгора Шкребця, який за офіційною інформацією «зник безвісти» у відкритому морі після удару по кораблю.

«Перевірка показала, що корабль, на якому проходив військову службу Шкребець Є.Д., не входив у територіальні води України, а також не був включений до переліку з'єднань та військових частин, залучених до участі у спеціальній військовій операції», — йдеться у документі.

У прокуратуру також повідомили, що строковик пропав безвісти у результаті «надзвичайної ситуації, що спричинила загибель корабля», а його пошуки не дали результати. Через це він офіційно «оголошений безвісно відсутнім у військовій частині»

Відповідь військової прокуратури Чорноморського флоту рф

«Продовжуйте брехати... головне — не зупиняйтеся. Тим легше буде вас зупинити, нелюди. Острів «Зміїний» це не територіальні води України, покидьки? Якими мерзотами треба бути, щоб надсилати нам таке!», — прокоментував він відповідь на свій запит.

Пост Дмитра Шкребця у соцмережі Вконтакте
 

Нагадаємо, крейсер «Москва» брав участь у захопленні острова Зміїний 24 лютого. 13 квітня корабель було підбито українськими ракетами «Нептун» і наступного дня він затонув при спробі буксирування до Севастополя. За попередніми даними, критичних уражень він зазнав неподалік острова Зміїний.

Російська влада довго приховувала факт загибелі моряків на кораблі, стверджуючи, що їх усіх евакуювали. Лише 22 квітня вона визнала загибель одного члена екіпажу, а ще 27 — оголосила зниклими безвісти.

При цьому члени екіпажу крейсера розповідали рідним, що загинули близько 40 людей, а десятки отримали поранення.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Байрактари знищили на острові Зміїний склад з боєприпасами та командний пункт (відео)