У росії проблеми з вигадуванням пропаганди через успіхи ЗСУ — ISW

Заяви міноборони рф щодо відступу з Харківщини руйнують пропаганду рф та підривають довіру населення.

Про це розповідають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначають, що 10 вересня міноборони рф назвало розгром і втечу російської армії з лінії Балаклія-Ізюм «перегрупуванням» для підтримки військ на Донецькому напрямку.

Аналітики зазначають, що така нездатність відомства визнати невдачі рф на Харківщині повністю руйнує російський інформаційний простір та підриває довіру до пропаганди.

Зазначають, що кремлівські пропагандисти виявили дезорганізованість та розповідали різну інформацію про український наступ: деякі підтверджували визволення міст, інші спростували такі повідомлення. Крім того, запрошені експерти у росЗМІ теж плутались у поясненнях та не змогли визнати, що дії ЗСУ не моють ніякого значення для армії рф.

Заява про відступ обурила російських пропагандистських блогерів та спільноти, які підтримували вторгнення. Деякі з блогерів заявили, що мовчання та дезінформація міноборони рф є зрадою російських військовослужбовців, які боролися і досі борються в Україні.

В ISW кажуть, реакція російської влади на успіхи ЗСУ та невідповідності в заявах підривають довіру російської громадськості до повідомлень російського МО і руйнують пропагандистський фасад кремля.

Також у звіті аналітики заявили, що з вересня ЗСУ відбили більше територій, ніж російські загарбники захопили за всі свої операції з квітня.

За словами Головнокомандувача Залужного, за останні дні від російської окупації звільнено близько 3 тис. квадратних кілометрів української території. На Харківському напрямку до виходу на Державний кордон залишається 50 км. Карту бойових дій в Україні можна переглянути за посиланням.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Російські депутати пропонують Держдумі рф визнати путіна винним у держзраді (документ)