У розвідці назвали три варіанти дій російської армії проти України
iStock

Рівень загрози застосування військової сили з боку Росії зріс, оскільки РФ хоче зберегти Україну в сфері свого геополітичного впливу і отримати інші переваги.

Про це начальник головного управління розвідки Міноборони України полковник Кирил Буданов розповів під час засідання парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

«В цілому, аналіз середовища безпеки навколо України свідчить про наростання рівня загрози застосування військової сили з боку РФ. Мета — зберегти Україну в сфері свого геополітичного впливу, змусити її відмовитися від євроатлантичних прагнень і вирішити питання окупованих територій на умовах Москви», — наголосив він.

«Для їхнього ж блага». Москва порадила Штатам «триматись подалі від Криму»

У Мінобороні вважають, що Росія може реалізувати три такі варіанти дій проти України:

  • РФ може продемонструвати сили біля держкордону України і в окупованому Криму шляхом проведення заходів військового характеру;
  • РФ може провести військову операцію, щоб вирішити проблеми водопостачання Криму із захопленням частини території південних областей України;
  • РФ може спровокувати підрозділи об'єднаних сил України до реалізації військових дій на тимчасово окупованій території Донбасу з подальшим звинуваченням України в порушенні чинних домовленостей.

За словами Буданова, у березні поточного року поблизу держкордону України розгорнули збройні сили Росї в складі двох армій військово-повітряних сил і протиповітряної оборони (ППО), а також Чорноморського флоту.

У готовності до застосування знаходилися 28 батальйонних тактичних груп (БТГР) на Орловсько-Воронезькому, Донському і Кримському операційних напрямках, додали в Мінобороні.

Загальна чисельність розгорнутої групи становила 89 тис. осіб. Буданов зазначив, що повний склад сил і засобів РФ поблизу держкордону України і на тимчасово окупованій території Крим мають розгорнути 20 квітня. Кількість особового складу до цієї дати має збільшитися до 110 тис. осіб.

Напередодні у Путіна наголосили, що Росія готова стати на захист жителів Донбасу. 

Кремль пригрозив «масштабною ескалацією» на Донбасі, якщо Україна вступить до НАТО