У селищі під Києвом влада оновила радянську стелу на вулиці, а потім перефарбувала в національні кольори
Роман Малко

У селищі Рокитне Білоцерківського району Київської області стався скандал. Там на вулиці збереглася радянська символіка і влада вирішила оновити її до 9 травня.

Як написав на своїй сторінці на Facebook Роман Малько, стелу у вигляді «георгіївської стрічки» 6 травня пофарбували у червоні кольори й оновили комуністичну зірку з серпом і молотом.

Втім, після розголосу 7 травня влада все переробила. Зірку демонтували, а стелу пофарбували у жовто-блакитні кольори.

Що було спершу / Роман Малко

Перефарбування / Роман Малко

Фінальний результат / Роман Малко

Контекст

«Георгіївська стрічка» — це символ російської експансії, який використовують терористичні проросійські організації. На території України ця стрічка використовувалася російськими силами під час окупації Криму та Донбасу. Із символу антифашизму ця стрічка давно перетворилася на символ сепаратизму. В Україні використання цієї стрічки заборонено законом з 15 червня 2017 року.

Більшість українців вважають правильним святкувати День перемоги 9 травня

72% українців підтримують святкування дня перемоги над нацизмом 9 травня, і лише 8% вважають правильним відзначати лише день пам'яті та примирення.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

41% громадян України вважає, що Україна має відзначати обидві дати – і День пам'яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня. Ще 31% вважає, що Україна має відзначати лише День перемоги над нацизмом 9 травня. Лише 9% українців підтримують ідею відзначати лише День пам’яті та примирення 8 травня.

Відзначення лише 8 травня найбільше підтримують на заході України, –22%. На Сході та Півдні більше тих, хто вважає, що відзначати треба лише 9 травня – 42% та 48% відповідно.

Як ми писали раніше, у 2020 році в опитуванні фонду «Демініціативи» 52,5% українців сказали, що вважають 9 травня днем перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Лише 32% сказали, що це перемога антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні.

Путіну не подобається, як в російських підручниках викладено про Другу світову війну