У Сенат США внесли законопроєкт про військову допомогу Україні на $300 млн
Pixabay

Група сенаторів США внесла на розгляд Сенату законопроєкт щодо посилення взаємодії з Україною у сфері безпеки. Він передбачає $300 млн на рік військової допомоги Україні. У липні 2020-го документ подали уперше до верхньої палати Конгресу Штатів.

Про це повідомила пресслужба Сенату.

«Закон про безпекове партнерство з Україною допомагає нам відновити наше партнерство, шляхом авторизації багаторічної безпекової допомоги, щоб допомогти захиститись від агресії Росії, заохочуючи при цьому прогрес щодо нестабільного порядку денного щодо реформ. Це законодавство допомагає укріпити наше стратегічне партнерство і просуває національні безпекові інтереси США», — заявив сенатор-демократ Кріс Мерфі.

Законопроєкт передбачає до $300 млн на рік для військової допомоги Україні, включно із поставками летального озброєння, а також до $4 млн на рік на підготовку українських військових офіцерів.

Військові витратили 600 млн грн на непридатну систему управління армією — ЗМІ

Водночас документ пропонує пришвидшити передачу Україні надлишкових оборонних виробів та закликає до стратегії, яка би заохочувала партнерів США робити те саме.

Також адміністрації США пропонується призначити спеціального посланця з питань України, який би представляв США у переговорах Нормандського формату та сприяв би діалогу між спільнотами Чорного моря.

В Офісі президента України високо оцінили законодавчу ініціативу групи сенаторів Демократичної та Республіканської партій США про надання допомоги Україні у сфері безпеки та стратегічної підтримки.

«Україна високо цінує ініціативу групи американських сенаторів, які представляють як Демократичну, так і Республіканську партії, щодо допомоги нашій державі у сфері безпеки та стратегічної підтримки. Можливе надання додаткового фінансування оборонної сфери України допоможе покращити підготовку, озброєння та матеріально-технічне забезпечення військових і пришвидшить перехід українського війська на стандарти НАТО»,  — йдеться у повідомленні ОПУ.

Для затвердження документа в Конгресі США його мають ухвалити Сенат, та Палата представників. Потім проєкт закону подадуть на підпис президенту США.

Chas News повідомляв, що США схвалили новий пакет військової допомоги Україні на $125 млн. 

Велика Британія збудує для України військові катери