404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
В США розробили найменший у світі чип. В організм його вводять голкою

Дослідники Колумбійського університету США розробили крихітний чип розміром менше 0,1 куб. мм. Він є найменшою у світі однокристальною системою з повністю функціональною електронною схемою.

Про розробку повідомили дослідники з Columbia Engineering.

Це революційна розробка в області імплантуючих медичних пристроїв, яка здатна визначати різні показники і використовуватися у клінічних операціях.

Зазвичай подібну електроніку оснащують радіочастотними (RF) модулями для прийому і передачі електромагнітних сигналів, проте довжина таких хвиль була б дуже великою в даному випадку. Швидкість звуку ж набагато менше швидкості світла, тому дослідники включили в мікросхему п'єзоелектричний перетворювач, який працює як антена для бездротового зв'язку і живлення пристрою.

Чип виготовила тайванська TSMC, а додаткові модифікації створювали у Колумбійському університеті і Центрі перспективних наукових досліджень Нью-Йорка.

Чіповані і щасливі

Імплантуючі медичні пристрої зараз використовують для моніторингу біологічних даних і лікування деяких захворювань, наприклад, при порушеннях ритму серця. Однак до сьогодні вони були громіздкими і вимагали проводів, корпусів і батарей.

Експериментальну концепцію імпланта показали на лабораторних мишах — він використовувався як ультразвукова нейростимуляція і для вимірювання температури тіла. Вчені повідомили і про роботу над іншими біометричними даними. 

Таких показників вдалося досягти завдяки ультразвуку — дослідники використовували його як для живлення пристрою, так і для бездротового зв'язку.

Маск показав мавпу з імплантованим у мозок чипом, яка грає у відеоігри силою думки