У вакцини Pfizer є побічні ефекти, пише МОЗ Ізраїлю
Pharmaceutical Technology

У людей, які зробили щеплення від коронавірусу вакциною Pfizer, спостерігалися побічні ефекти: проблеми із зором, запалення легеневої плеври, запалення серця, серцевий напад і пошкодження печінки.

Про це йдеться в звіті Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю, передає The Jerusalem Post. Чиновники відзначили, що серйозні побічні ефекти мали тільки 153 людини з понад 4,7 млн (0,032%).

Після другої дози Pfizer серйозні побічні ефекти були у 162 осіб із 3,4 млн вакцинованих. Близько 62 осіб медики госпіталізували після отримання першої дози, при цьому 75% з них до уколу мали супутні захворювання.

Після другої дози 42 людини були госпіталізовані. Приблизно 487 осіб (після першого щеплення) і 250 (після другого) мали неврологічні проблеми.

Понад 4,9 млн ізраїльтян зробили щонайменше одне щеплення препаратом Pfizer і ще 3,6 млн — друге.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху 4 березня заявив, що країна стала першою в світі, яка перемогла коронавірус. За його словами, це стало можливо завдяки швидкій та ефективній кампанії вакцинації від COVID-19.

Політик сказав, що він сподівається вакцинувати все доросле населення Ізраїлю до кінця березня і повністю відкрити країну до квітня 2021 року.

Вакцину в Ізраїлі закуповує держава, а покриває медична страховка. Як і в більшості країн, чергу на щеплення розподілили за віковими категоріями: спочатку йдуть люди похилого віку, а потім — молодше населення.

Але, як повідомляв Chas News, подолання кризи не врятує прем’єра від суду у кримінальній справі.

Без маски вийшли на вулицю — штраф. Ізраїль оштрафував громадян вже на $100 млн за порушення карантину