У Японії завершили доклінічні випробування спрею від деменції

Японські вчені повідомили про завершення доклінічних випробувань препарату у формі спрею, який уповільнює розвиток нейродегенеративних процесів при деменції.

Про це повідомляє Naked science.

Хвороба Альцгеймера і деякі інші нейродегенеративні захворювання тісно пов'язані з накопиченням в нейронах щільних згустків амілоїдних білків, які викликають їх загибель і руйнування всієї структури мозку.

Кілька років тому Такамі Томіяма і його колеги показали, що прийом відомого напівсинтетичного антибіотика рифампіцину уповільнює накопичення амілоїдних бляшок, якщо застосовувати його на ранніх стадіях деменції.

Але це антибіотик негативно впливає на печінку. 

Тож разом із ним вчені радять приймати препарат, який здатний знижувати його гепатотоксичну дію. Цією речовиною виявився ресвератрол — відомий антиоксидант, який міститься, зокрема, у шкірці винограду (і вині).

Це дозволяє вченим готуватися до клінічних випробувань комбінованого препарату на людях. Цим японські вчені планують зайнятися найближчим часом.

Раніше у ВООЗ повідомили, що у найближчі десять років число людей з деменцією виросте на 40%.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити. 

Жертви сексуального насильства більш схильні до деменції та інсультів у майбутньому — дослідження