Участь Білорусі у війні проти України надзвичайно малоймовірна — ISW

Білоруська армія навряд вступить у війну в Україні. Якщо країна безпосередньо братиме участь у вторгненні, кремль зміцнить свій контроль над Мінськом.

Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Тиск рф на Білорусь щодо вступу війни в Україні спрямований на закріплення подальшого контролю над РБ у майбутньому.

В інституті зазначають, що кремль посилив тиск на Лукашенка після протестів у 2020-2021 роках. У рамках інтеграції Білорусі до Союзної держави росія хотіла розгорнути там постійне військове базування та встановити прямий контроль над білоруськими військовими.

На думну аналітиків, 3 грудня російський міністр оборони Шойгу зустрівся з Лукашенком для обговорення двосторонніх зав’язків країн у контексті Союзної держави.

Незважаючи на постійний тиск в ISW вважають, що Лукашенко навряд чи наважиться віддати наказ на вторгнення в Україну через внутрішню динаміку в країні. Участь Білорусі у війні може послабити його контроль.

«Залучення значної частини цього апарату безпеки у війні в Україні, ймовірно, зробить Лукашенка вразливим до нових заворушень та спротиву. Лукашенко також, ймовірно, усвідомлює, що вторгнення в Україну підірве його авторитет як лідера суверенної країни, оскільки стане очевидно, що зусилля росії щодо забезпечення повного контролю над Білоруссю увінчалися успіхом», — вважають фахівці.

Але якщо Білорусь все ж наважиться на вторгнення, то це не матиме оперативного успіху та суттєвого спливу на хід бойових дій. За оцінками ISW, російський або білоруський наступ з Білорусі не зможе перерізати українські логістичні лінії на Захід.

«Білоруське вторгнення не зможе зробити такого прориву, як і не зможе серйозно загрожувати Києву. Вступ Білорусі у війну в гіршому випадку відволіче українські сили від нинішньої лінії фронту на сході України», — йдеться у звіті.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

До 15 тис. білоруських військових готові воювати проти України — Генштаб