Україна хоче запустити власний супутник у співпраці зі SpaceX, каже Уруський
spacecenter.gov.ua

Україна веде переговори з компанією SpaceX Ілона Маска для запуску власного супутника «Січ 2-30 (2-1)» у грудні 2021 року.

Про це віцепрем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський розповів в ефірі Першого ділового.

Для запуску у грудні супутника дистанційного зондування землі, про який раніше говорив президент, держава веде технічні перемовини зі SpaceX. Перевіряють сумісність «Січ 2-30 (2-1)» із ракетним носієм компанії. За словами віцепрем’єра, невдовзі чиновники зрозуміють, чи можливо це здійснити.

Уруський зазначив, що наразі супутник майже готовий:»"Він вимагає кінцевого аналізу і експлуатаційних перевірок технічної готовності до запуску». Він додав, що особисто побував в Дніпрі на «Південмаші» й перевірив реальний стан космічного апарату.

«Останній раз ми запускали серйозний супутник дистанційного зондування 10 років назад. Тому дійсно це стає визначною подією для нас», — розповів очільник відомства.

Раніше Уруський розповів, що президент Володимир Зеленський дав завдання вивести в космос апарат дистанційного зондування землі.

Україна вже мала на орбіті свої космічні апарати: супутники оптичного ДЗЗ «Січ-1», «Січ-2» та радіолокаційного ДЗЗ «Океан-О». Ці космічні апарати виводили в космос в період з 1995-го до 2011 року.

Поле битви — орбіта. Як навколоземна територія може перетворитись на сміттєзвалище