Україна може перейти в «жовту» зону 22 вересня. Що це означає за новими правилами
Unsplash

У вівторок, 21 вересня, Державна комісія з ТЕБ та НС розгляне встановлення в Україні «жовтого» епідемічного рівня з 22 вересня.

У зв'язку з погіршенням епідемічної ситуації, уряд на позачерговому засіданні ухвалив рішення про продовження дії адаптивного карантину до 31 грудня 2021 року.

«Навантаження на систему охорони здоров’я поки що контрольоване. Реанімаційні ліжка зайняті на 33%, ліжка з киснем на 29%, але при цьому людей, яким призначена киснева терапія, на цих ліжках — 19%», — зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я.

Які обмеження передбачає «жовта» зона карантину

Обмеження для «жовтої» зони залишаться колишніми, але з деякими новаціями. Заборонено:

  • проведення масових заходів за участю більш ніж 1 особи на 4 кв м площі будівлі або території,
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури більше ніж на 50% місць,
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів більш ніж 1 особа на 10 кв. метрів.

Однак на всі ці умови повпливають нові зміни до карантинних норм, які уряд прийняв нещодавно. Зокрема йдеться про так звані «жовтий» або «зелений» COVID-сертифікати.

«Жовтий» сертифікат матиме інформацію про одну дозу щеплення, а «зелений» — про повну вакцинацію.

У разі запровадження «жовтої» зони навчальні заклади в регіоні працюватимуть за наявності мінімум 80% працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами.

Також обмеження «жовтого рівня» не будуть застосовувати, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть один із сертифікатів.

Цифровий документ доступний на платформі «Дія»