Україна не платитиме Коломойському $6 млрд — Стокгольмський арбітраж
УНІАН

Україна виграла у Стокгольмському арбітражі справу за позовом компаній Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та Ігоря Палиці. Бізнесмени намагалися відсудити у держави $6 млрд.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська у Facebook.

За словами міністра, Стокгольмський арбітражний трибунал відмовив позивачам повністю. Справа про стягнення більше 6 мільярдів доларів США з України тривала майже шість років.

«Винесення рішення Стокгольмським арбітражем кілька разів відкладалося. Відчувалося, що позивачі щось підозрюють та затягують процес, але сьогодні це сталося – арбітраж визнав відсутність своєї юрисдикції. Коломойський, Боголюбов та Палиця отримали нуль доларів США, а не 6 мільярдів», — написав очільник відомства.

 

СУПЕР МЕГА ПЕРЕМОГА!!!!!!!!!!!! у Стокгольмському арбітражі)) пани Коломойський, Боголюбов та Палиця хотіли стягнути з...

Posted by Denis Malyuska on Thursday, February 4, 2021

У 2015 році три кіпрських офшорних компанії «Littop Enterprises Limited», «Bridgemont Ventures Limited» та «Bordo Management Limited» звернулися до Стокгольмського арбітражного трибуналу з позовом до України. Компанії належать бізнесменам Ігорю Коломойському, Геннадію Боголюбову та Ігорю Палиці.

Три позивачі володіють 40,1009% акцій ПАТ «Укрнафта». Акціонери подали позов до Стокгольмського арбітражу, бо нібито відібрали газ з газосховищ НАК «Нафтогаз України»,  що належав ПАТ «Укрнафта», для потреб населення за заниженою ціною.

Ще одна причина — це різке підвищення ставки плати за користування надрами для видобування газу та ухвалення Верховною Радою змін до закону про акціонерні товариства.

Chas News повідомляв, що суд в Англії зобов’язав Коломойського сплатити «Приватбанку» ще 1 млн фунтів стерлінгів. 

На фоні скандалу з аудитом з «Нафтогазу» йде директор наглядової ради