Україна очікує $2,2 млрд від МВФ у 2021 році
Getty Images

Україна у 2021 році очікує отримати три транші від Міжнародного валютного фонду на загальну суму $2,2 млрд.

Про це голова НБУ Кирило Шевченко розповів в інтерв’ю Reuters.

«Ми очікуємо три транші, по 0,5 млрд SDR кожен, на загальну суму близько $2,2 млрд цього року, а решту грошей у 2022 році», сказав Шевченко.

У червні 2020 року МВФ затвердив програму на $5 млрд на підтримку української економіки у зв’язку з пандемією коронавірусу.

«Робота місії триває. За результатами цього тижня стане більш зрозуміло, яких домовленостей ми досягаємо», відповів Шевченко на запитання, чи може Київ очікувати отримання грошей до кінця першого кварталу.

Чиновник каже, що регулятор виконує зобов'язання МВФ та послаблює занепокоєння щодо незалежності НБУ, які виникли після відставки Якова Смолія минулого року. Шевченко також пригадав, що ВРУ має таки прийняти декілька законопроектів. Вони дозволять організувати більше позик.

Чиновник розповів, що уряд хоче випустити євробонди на суму 2,4 млрд у 2021 році. Центральний банк очікує, що іноземні інвестори принесуть близько $1 млрд завдяки купівлі держоблігацій цьогоріч.

У січні Нацбанк залишив незмінною ключову відсоткову ставку на історично низькому рівні 6%.

Ми хотіли б, щоб усі учасники ринку чітко знали, що ми негайно зреагуємо, якщо побачимо подальше посилення фундаментального інфляційного тиску. Темп буде змінено

Правління Нацбанку вирішило залишити облікову ставку без змін на рівні 6% і підвищило інфляційний прогноз на 2021 рік до 7%.

Також Національний банк запевняв, що буде готовий підвищувати облікову ставку для приведення інфляції до цільового діапазону.

НБУ оцінює шанси перегляду програми співпраці України з МВФ як високі, але не дає більш розлогих коментарів у зв'язку з тим, що зараз триває робота місії Фонду.

Як ми писали раніше, НБУ заявили, що у січні-березні 2021-го прискориться інфляція.

МВФ переніс два транші для України на 2021 рік