404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Україна скасує заборону на в'їзд для іноземців

Кабінет міністрів ухвалить рішення про скасування повної заборони на в'їзд для іноземних громадян.

Нові правила мають почати діяти з 29 вересня. Наразі ще невідома дата ухвалення рішення, але вже є принципова згода керівництва уряду на відкриття кордонів, пише «Європейська правда».

В уряді хочуть прирівняти іноземців до українців, які повертаються з-за кордону. По приїзду в Україну іноземців змусять йти на самоізоляцію, якщо епідемічна ситуація в країні їхнього громадянства або постійного проживання гірша, ніж в Україні. Крім того, від іноземців вимагатимуть наявності чинного страхового поліса і встановлення електронного додатка для осіб у випадку самоізоляції.

З 29 серпня уряд України анонсував 30-денну заборону на в’їзд іноземців. Головною причиною такого рішення була спроба приховано зупинити хасидів-паломників від приїзду до України на тлі пандемії, розповідають в уряді ЄП.

25 вересня Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) оновило списки країн «червоної» та «зеленої» зон за рівнем поширення коронавірусу, повідомляє пресслужба МОЗ.

У перелік потрапили дані щодо 194 країн, які є членами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Під час розподілу враховувалася кількість активних випадків COVID-19 на 100 тисяч населення. Так, в Україні цей показник становить 109,5 активних випадків на 100 тис. населення.

У «червоній» зоні опинилися Аргентина, Чорногорія, Мальдіви, Іспанія, Франція, Бразилія, Бельгія, Чехія, Угорщина, США, ОАЕ, Нідерланди, Молдова, Люксембург, Ізраїль та інші.

У «зелену» зону, крім України, увійшли Австрія, Австралія, Велика Британія, Словаччина, Швеція, Італія, Норвегія, Сербія, Румунія, Албанія, Білорусь, Вірменія, Польща, Туреччина, Греція, Єгипет та інші.

З повним списком можна ознайомитися на сайті МОЗ. Щодо 15 країн немає даних стосовно захворюваності на COVID-19. Іноземці, які прибувають в Україну з «червоної» зони, мають надати ПЛР-тест, який свідчить про негативний результат за 48 годин до перетину кордону.

Нагадуємо, з 14 вересня Київ включено до «помаранчевої» зони. Начальник Держспоживслужби Олег Рубан зазначив, що столиця, найімовірніше, залишиться у «помаранчевій» карантинній зоні до березня 2021 року. Про це він розповів в інтерв’ю РБК-Україна.

Раніше ми писали, що Ізраїль на свята впроваджує жорсткий карантин.